Budovu starej pošty v Dúbravke by mohli zbúrať v roku 2020

Pošta, Saratovská ulica
Petra Tomšíková, © BratislavaDen.sk

Budovu starej pošty na Saratovskej ulici v Dúbravke by mohli zbúrať v roku 2020. Informovala o tom Zuzana Morávková z Miestneho úradu Mestskej časti Bratislava – Dúbravka s tým, že mestská časť rokovala s vlastníkom budovy, spoločnosťou Macho developing, s. r. o., a so spoločnosťou Slovak Telekom, a. s. Spoločnosti sa napokon dohodli na spolupráci, ktorú potvrdili uzatvorením memoranda o spolupráci.

Dúbravka od roku 2015 rokovala s vlastníkom budovy, firmou Macho developing, s. r. o., a so spoločnosťou Slovak Telekom, a. s., o možných riešeniach, čo so starou a schátranou budovou. Jedným z riešení bolo vytvorenie a postavenie nového telekomunikačného uzla a presťahovanie zariadení, druhou možnosťou bola optimalizácia dvoch telekomunikačných miestností, zachovanie priestoru a jeho zakomponovanie do novej výstavby.

„Slovak Telekom si je vedomý stavu budovy bývalej pošty, ktorý ohrozuje elektronické telekomunikačné služby a svoj záujem o riešenie situácie potvrdila spoločnosť podpísaním memoranda. Pri aktuálnom technickom stave nehnuteľnosti spoločnosť podporí úplné vymiestnenie technológií, čím by sa záujem vlastníka posunul k zámeru, a teda k zbúraniu pôvodnej stavby,“ uviedol Branislav Trnavský zo Slovak Telekomu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk