Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Otvorenie Starého mosta
SITA
26. mája 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Budú konečne po Starom moste chodiť električky? Závažné nedostatky pri kontrole trate nezistili

Dnešné miestne zisťovanie dopadlo na výbornú. Električková trať na Starom moste je schopná užívania. Zástupcovia hlavného mesta, Bratislavského kraja, špeciálneho stavebného úradu pre mestské dráhy a ďalšie dotknuté orgány sa na tom dnes zhodli. Na trati žiadne závažné nedostatky nezistili.

Nedostatky síce zistené neboli, ale BSK aj napriek tomu nemôže vydať povolenie na dočasné užívanie a skúšobnú prevádzku. Stále mu totiž neboli dodané všetky potrebné doklady ku kolaudácii. Chýbajú úradné skúšky zo strany Dopravného úradu a po dnešnom zisťovaní sa bude čakať aj na stanoviská hasičov, Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a Inšpektorátu práce.

Keď bude mať kraj všetky potrebné dokumenty a stanoviská, bude môcť vydať rozhodnutie o skúšobnej prevádzke do 24 hodín.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tvrdí, že „mesto podalo všetky potvrdenia a všetky doklady, ktoré malo, teraz kolaudujú už iba koľajový zvršok na Starom moste. Kolaudačným orgánom je Bratislavský samosprávny kraj a my dúfame, že to spravia čo najrýchlejšie. Doklad, o ktorom je reč je potvrdenie revíznej správy dráhového úradu. Je to organizácia, s ktorou nemá mesto nič spoločné, je to organizácia ministerstva dopravy, čiže mesto to nemá v rukách. My sme dali všetko, čo sme mali dať, toto je vec nezávislá a mimo kompetencií mesta.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X