Budú tento rok v centre mesta vianočné trhy? Bratislavský magistrát začína s prípravami, Staré Mesto mlčí

Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí
Foto: Bratislavadeň (kk)

Zisťovali sme, či sa Bratislavčania môžu tešiť na vianočné trhy.

Počas Vianoc sú ulice Bratislavy vyzdobené tradičnými ozdobami a po meste jazdí vianočná električka. Novinkou bola napríklad netradične oživená električková zastávka na Námestí SNP.

Vianočná zastávka na Námestí SNP
Vyzdobená zastávka na Námestí SNP. Foto: Bratislavadeň (KK)

Zimnú atmosféru v meste neodmysliteľne dotvárajú aj vianočné trhy. Stánky zabezpečovali bratislavský magistrát a Staré Mesto. Hoci minulý rok stánkari predávali, pre zhoršenú epidemiologickú situáciu museli po niekoľkých dňoch zavrieť.

Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí
Minuloročné vianočné trhy. Foto: Bratislavadeň (kk)

Trhy na dvoch miestach

Vianočné stánky sa obvykle začínali stavať už koncom novembra. Zaujímalo nás, či sa Bratislavčania dočkajú tento rok v centre mesta vareného vínka, chutnej cigánskej či stánkov s tovarom.

Ako informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Katarína Rajčanová, mesto podniká kroky na prípravu trhov. Mali by sa konať od 26. novembra do 22. decembra. Stánky budú na Hlavnom a Františkánskom námestí.

Rovnakú otázku sme smerovali aj na miestny úrad v Starom Meste, avšak odpoveď sme do konca uzávierky nedostali.

Symbolický nájom

V uplynulých dňoch prebehlo vyhlasovanie úspešných uchádzačov, ktorých čaká ešte podpis nájomnej zmluvy. Nájomné v plnej výške musia uhradiť do piatka 15. októbra.

V týchto dňoch ešte prebieha prihlasovanie stánkov pre neziskové organizácie. Bratislavský magistrát im prenajme miesto za symbolickú sumu – cena za stánok je 10 eur na deň. Mohli si vybrať, či budú predávať 6 dní alebo celých 27 dní.

Kontrolované vstupy

Režim trhov sa bude riadiť aktuálnou epidemiologickou situáciou. Vstupy budú kontrolované a dnu sa vpustí iba limitovaný počet návštevníkov. O obmedzeniach bude mesto včas informovať.

„Samozrejme, pokiaľ by bola situácia veľmi kritická, bude vedenie mesta zvažovať aj možnosť nekonania sa podujatia,“ uzavrela Rajčanová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk