Budúci piatok sa začnú Karloveské hody, trvať budú do nedele

hody
ilustračné: SITA

Ľudia sa môžu tešiť na tri dni plné tradičných hodových aktivít i hudobných skupín.

BRATISLAVA 23. septembra – Obyvateľov bratislavskej Karlovej Vsi a návštevníkov čakajú počas najbližšieho víkendu Karloveské hody. Slávnosti sa začínajú v piatok 28. septembra popoludní a skončia sa v nedeľu 30. septembra. Program tradične pripravujú v Líščom údolí. Predstaví sa aj Karloveská komunitná ulička a chýbať nebude ani tanečná hodová zábava. O programe informuje samospráva na svojej oficiálnej webovej stránke.

Program sa začne v piatok o 15:00 na karloveskom Námestí sv. Františka, z neho odnesie hodový sprievod hroznové strapce do Líščieho údolia. Návštevníkov čakajú vystúpenia hudobníkov a spevákov. Predvedú sa aj mladí miestni umelci a bude tiež tanečné vystúpenie najmenších karloveských detí. Sobota prinesie spevácke a tanečné folklórne vystúpenie, cirkus, klaunov i ohňovú šou. Od 20:30 bude pod pódiom v Líčšom údolí diskotéka.

Sprievodné podujatia budú v sobotu a v nedeľu. V stánkoch Komunitnej uličky sa predstavia karloveské kluby, občianske združenia či jednotlivci s miestnymi službami a výrobkami. O najbližších plánoch či projektoch mestskej časti sa záujemcovia môžu dozvedieť v stane, ktorý umiestnenia v Parku SNP. Premávať bude aj hodový vláčik. Záujemcov bude voziť každú hodinu z konečnej zastávky Kuklovská do Líščieho údolia od 13:00 do 19:00. Novinkou sú tento rok Jano a Ďuro na jarmoku. Je to chodúľová interaktívna šou s hodovými návštevníkmi. Športovým sprievodným podujatím bude aj Karloveský hodový turnaj vo futbale. Hrať ho budú v sobotu ráno na futbalovom ihrisku na Molecovej.

Kultúrne podujatie Karloveské hody pravidelne každý rok prináša zábavu pre ľudí pod holým nebom v karloveskom Líščom údolí. Na prelome septembra a októbra sa môžu obyvatelia tešiť na tri dni plné tradičných hodových aktivít i hudobných skupín.

Kompletný program nájdu záujemcovia na webe tejto mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk