Budúci týždeň bude v hlavnom meste patriť dobrovoľníkom. Ponúka 37 rôznych aktivít

BDC v Starej tržnici, dobrovoľníci
SITA

Pomoc pri sťahovaní detského domova, maľovaní centra voľného času či pri verejnej zbierke – aj to sú aktivity, ktoré ponúkne Bratislavský týždeň dobrovoľníctva. Podujatie sa bude konať od 28. septembra do 3. októbra v uliciach a organizáciách v Bratislave.

Heslom dobrovoľníckej akcie je „Týždeň, ktorý ťa zmení. NADOBRO.“ a organizuje ho Bratislavské dobrovoľnícke centrum. Na tlačovej besede o tom dnes informovala výkonná riaditeľka Bratislavského dobrovoľníckeho centra Alžbeta Frimmerová.

Bratislavský týždeň dobrovoľníctva je nové podujatie dobrovoľníckeho centra, ktoré sa rozhodli založiť pri druhom výročí svojho fungovania. Podľa Frimmerovej sa pri zakladaní novej tradície inšpirovali u dobrovoľníckeho centra z Banskej Bystrice, ktoré takéto aktivity pripravuje už niekoľko rokov.

Náš úmysel bol taký, aby sa Bratislavčania práve v tomto týždni mohli čo najviac zapojiť do rôznych dobrovoľníckych aktivít a zoznámiť sa s tým, čo je dobrovoľníctvo,“ vysvetľuje Frimmerová.

Bratislavský týždeň dobrovoľníctva ponúka 37 rôznych aktivít. Pomocnú ruku budú potrebovať napríklad pri sťahovaní detského domova, maľovaní voľnočasového centra či pri verejnej zbierke. Dobrovoľníci tiež môžu zobrať seniorov do múzea či zorganizovať bazár.

Do projektu sa zapája aj hlavné mesto, ktoré dobrovoľnícku organizáciu podporuje. Radnica pre dobrovoľníkov pripravila napríklad skrášlenie Kaplnky sv. Jakuba pred Starou tržnicou a pomocnú ruku uvítajú aj pri čistení Vodnej veže na úpätí hradného kopca. Organizátori okrem iného pripravujú napríklad aj Trh dobrovoľníctva, ktorý sa bude konať 3. októbra v Starej tržnici. Predstaviť sa sem príde 21 dobrovoľníckych organizácií a pripravené sú aj diskusie na tému dobrovoľníctva.

Všetky aktivity počas Bratislavského týždňa dobrovoľníctva, či už ide o pomoc alebo návštevu organizácie, sú z dlhodobého hľadiska veľmi dôležité, pretože dávajú ľuďom možnosť najskôr si dobrovoľnícku prácu vyskúšať a spoznať organizáciu, v ktorej by chceli pomáhať,“ dodala námestníčka bratislavského primátora Iveta Plšeková, ktorá je aj členkou správnej rady Bratislavského dobrovoľníckeho centra.

Dobrovoľnícke aktivity, ktoré centrum v rámci týždňa dobrovoľníctva ponúka možno nájsť na internetovej stránke www.dobrovolnictvoba.sk. Záujemcovia sa na ne môžu prihlásiť cez registračný formulár, prípadne email, zavolať alebo prísť osobne priamo na podujatie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk