Budúcnosť obchodného domu v centre Bratislavy na Kamennom námestí zostáva aj po zmene majiteľa zatiaľ otázna

Kamenne namestie tesco budova bratislava mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com

Žilinský podnikateľ George Trabelssie kúpil od spoločnosti Tesco bratislavský obchodný dom za viac ako 20 mil. eur.

Nový vlastník, podnikateľ George Trabelssie, tvrdí, že zatiaľ nemá víziu, ako so svojou novou investíciou naložiť. Objekt podľa vlastných slov kupoval preto, lebo si nechcel nechať ujsť „klenot v centre Bratislavy“. Diskutovať o budúcnosti objektu ako aj celého priľahlého územia chce s vedením mesta aj s vlastníkmi okolitých nehnuteľností.

Cenu, za ktorú obchodný dom od spoločnosti Tesco kúpil, pre zmluvné podmienky spresniť nemohol. Pripustil však, že naň vynaložil niekoľko desiatok miliónov eur, a že suma bola vyššia ako znalecká hodnota 20 mil. eur. V najbližších rokoch výraznejšie zmeny v objekte nechystá.

Obchodný dom tak môže zostať v súčasnej podobe ďalších tri až päť rokov. Zmeny zrejme nastanú iba v interiéri, kde po odchode niektorých prevádzok, ktoré v objekte malo Tesco, bude nový vlastník nahrádzať uvoľnený priestor novými predajcami. Momentálne je z tohto pohľadu zrejmé iba to, že potraviny Tesco v obchodnom dome zostanú ďalších 10 rokov, čo vyplýva z podpísaných zmlúv.

Trabelssie zatiaľ nehovorí o žiadnom projekte

Ako uviedol Trabelssie na utorňajšom stretnutí s novinármi, po tohtotýždňovom zápise prevodu vlastníctva aj v obchodnom registri tak budú nasledovať stretnutia s vedením mesta, debaty s vlastníkmi okolitých nehnuteľností, ako aj spracovanie vízií, čo s objektom obchodného domu v budúcnosti. Trabelssie tvrdí, že čas ho v tomto prípade netlačí. Obchodný dom vie totiž podľa neho v súčasnom stave bez problémov splácať úver, za ktorý ho kúpil. „Tento stav vie vydržať aj 20 rokov a viem splácať úver,“ hovorí.

Trabelssie však tvrdí, že oslovil významné európske architektonické kancelárie, aby mu vypracovali víziu územia bratislavského Kamenného námestia, od ktorej by sa mohol v následných debatách s mestom a ostatnými stranami odraziť. Zatiaľ nehovorí o žiadnom projekte. Ak by mala prísť nejaká väčšia investícia do obchodného domu, musela by byť podľa neho aj ekonomicky výhodná a musela by mať aj pridanú hodnotu pre mesto a verejnosť. S novým primátorom Bratislavy Matúšom Vallom sa má podľa vlastných slov stretnúť už v najbližších týždňoch.

Obchodný dom na bratislavskom Kamennom námestí kúpil Trabelssie cez svoje spoločnosti od nadnárodného obchodného reťazca Tesco, ktoré sa rozhodlo na Slovensku predať bývalé obchodné domy Prior. Žilinský podnikateľ sa tak okrem bratislavského obchodného domu dostal cez tendre aj k obchodným domom v Žiline a v Nitre.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk