Bufet na Partizánskej lúke prešiel po 15 rokoch prevádzky rekonštrukciou, pribudli aj stromy a byliny

Kolaz bratislava mestske lesy.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

V okolí bufetu vysadili nové stromy a takmer 120 metrov štvorcových tráv, kríkov a bylín.

V mestských lesoch otvorili zrekonštruovaný bufet na Partizánskej lúke. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, bufet prešiel rekonštrukciou po 15 rokoch prevádzky. „Zvnútra hygienickejší a kvalitnejší priestor na varenie, zvonka zas oživený priestor na vychutnávanie,“ opisuje mesto nový vzhľad bufetu. Ten je po novom obložený drevom z červeného smreka.

V okolí bufetu vysadili nové stromy a takmer 120 metrov štvorcových tráv, kríkov a bylín. „Posedenie je rozdelené na viac menších ostrovčekov s reuse stolíkmi, pričom kapacita ostala zachovaná a nad posedením boli doplnené slnečné plachty,“ konštatuje magistrát.

Mestske lesy partizanska luka 3.jpg

Plochy exteriérového posedenia vymenili z asfaltových za vodopriepustné mlatové, ktoré sa zbytočne neprehrievajú. „Zároveň je skvelé, že v zelenom prostredí našich lesov bude nový prevádzkovateľ dbať na to, aby bol zelený tiež – minimalizuje odpady a tiež energetické nároky,“ dodalo mesto.

Podľa dát z nedávneho prieskumu navštívi bratislavský lesopark ročne až milión ľudí. „S veľkou návštevnosťou ale prichádza aj veľká zodpovednosť,“ poznamenalo mesto s tým, že spolu s Mestskými lesmi v Bratislave, Metropolitným inštitútom Bratislavy a viceprimátorom Jakubom Mrvom tu realizujú niekoľko projektov v rámci Živých miest.

Okrem nového bufetu na Partizánskej lúke je to napríklad Hájovňa na Peknej ceste, Pozorovateľňa zvierat Vydrica, Malý Slavín, Pobytové schody na brehu štvrtého rybníka, či včelia lúka.

Mestske lesy partizanska luka 2.jpg
Mestske lesy partizanska luka 1.jpg
Mestske lesy partizanska luka 4.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk