Burza minerálov a skamenelín sa bude konať túto sobotu

Mineraly_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Poklady z hlbín zeme možno obdivovať na 33. ročníku Medzinárodnom stretnutí zberateľov minerálov a skamenelín v Slovenskom národnom múzeu (SNM). Obľúbenú mineralogickú burzu organizuje SNM-Prírodovedné múzeum v spolupráci so Slovenskou geologickou spoločnosťou a patrí jej prvá decembrová sobota.

Podujatie sa tak uskutoční už túto sobotu 3. decembra v sídelnej budove národného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave od 9. do 16. Hodiny. Informovala o tom Zuzana Vášáryová zo SNM.

Návštevníci a zberatelia prírodnín si na burze môžu vymeniť alebo kúpiť minerály, skameneliny alebo výrobky zhotovené z minerálov. Na podujatie je prihlásených viac ako 40 vystavovateľov a firiem zo Slovenska, Čiech a Maďarska, ktoré sa zaoberajú predajom a distribúciou drobných výrobkov z prírodných materiálov.

Ponuka vystavovateľov je každý rok veľmi pestrá, okrem minerálov zo spomínaných krajín tu záujemcovia nájdu aj minerály a skameneliny napríklad z Maroka, Číny, Indie a ďalších štátov sveta. Počas akcie zabezpečia kurátori SNM-Prírodovedného múzea bezplatnú poradenskú službu pre začínajúcich zberateľov a na požiadanie určia minerály a skameneliny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk