Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burzoblsak 6.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Tím Burzoblšáku
25. mája 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Burzoblšák prichádza so skvelou novinkou, po poslednej akcii budete môcť v lete burzoblšákovať už aj online

Ešte stále prebiehajúca „burzoblšáková“ sezóna sa pomaly, ale isto chýli ku koncu. Priniesla secondhand módu, handmade, recykláciu, charitatívnu pomoc a množstvo inovácií. To všetko za jediný rok. Nemusíte sa však vôbec báť, pretože 8. septembra sa toto podujatie vráti.

V prípade priaznivého počasia sa bude júnový Burzoblšák konať v obľúbených vonkajších priestoroch. Outdoor ponúka miesto s väčšou oddychovou zónou, s maximalizovanými predajnými plochami a príjemnou zónou s občerstvením.

Burzoblsak 4.jpg
Tím Burzoblšáku

V máji sa na Burzoblšáku podarilo vyzbierať ďalšie financie na zbierku pre útulok Zatúlané psíky Šaľa. Celková čiastka je už viac ako 300 eur. Tie budú útulku darované hneď po júnovom Burzoblšáku. Prednedávnom Burzoblšák nadviazal s občianskym združením Sklad Solidarity novú charitatívnu spoluprácu – darovanie oblečenia pre ľudí v núdzi. Novinkou však je, že oblečenie, ktoré na Burzoblšáku nechali ľudia zadarmo pre dobrú vec, putovalo, okrem Bratislavy a Slovenska, priamo do Afriky.

Merch Burzoblšák

Začiatkom apríla organizátori vytvorili novú kampaň v rámci merchandisingu s logom Burzoblšáku. Vďaka spolupráci s fotografkou Kristianou Vavrekovou, herečkou Mariou Bartalos a hercom Noelom Cuczorom sa podarilo nafotiť krásne fotografie ako editoriál merchu Burzoblšák. V rámci tohto fotenia tiež vzniklo aj video Radoslava Chovana. Na fotografiách sa, samozrejme, objavili burzoblšákové stálice – tričká a tašky, ale aj náramky od K4C3N jewellery a hrnček od Polin. Celý zisk z predaja merchu bude, ako inak, využitý na zbierku pre rôzne útulky.

Kristiana vavrekova photography burzoblsak.jpg
Kristína Vavreková Photography

Okrem toho, že Kristiana Vavreková, Mária Bartalos, Noel Czuczor a Radoslav Chovan podporili dobrú vec a pomohli s prezentáciou Burzoblšák merchu, môžete ich stretnúť pravidelne na Burzoblšáku aj ako predajcov.

Novinky na novú sezónu

Leto je pre organizátorov Burzoblšáku obdobím pripravovania nových projektov, nadväzovania nových spoluprác a neustáleho zlepšovania kvality pre návštevníkov i predávajúcich. Počas leta budú teda usilovne pracovať na tom, aby pripravili viacero noviniek na novú sezónu. Budú zamerané na témy, ako viac recyklovať, ako viac podporovať ľudí v núdzi, aj ako rozšíriť merchandising na podporu útulkov pre zvieratá.

Burzoblsak 2.jpg
Tím Burzoblšáku

Keďže veľa ľudí by malo záujem o Burzoblšák aj v iných mestách než v Bratislave, organizátori sa pre začiatok rozhodli rozšíriť túto platformu aspoň o predaj na online Burzoblšáku. Najväčšou novinkou roku 2018 teda bude spustenie Burzoblšáku aj v online forme. Jeho myšlienka však ostáva rovnaká. Pôjde o blší trh, bazár na internete, s cieľom „predávať – pomáhať, nakupovať – recyklovať“.

Bez prestávky

Fungovanie online formy Burzoblšáku bude založené na rovnakej báze ako komunitné podujatie v Ružinove. Aj takouto formou by organizátori chceli naďalej a ešte intenzívnejšie pomáhať recyklovať oblečenie, podporovať lokálnych výrobcov a spájať ľudí a fanúšikov secondhand módy po celom Slovensku. Predávanie online bude spoplatnené a časť z výťažku z registrácie, ako zvyčajne, poputuje na finančnú podporu pre útulky.

Burzoblsak 1.jpg
Tím Burzoblšáku

Po poslednom Burzoblšáku sa teda celému Slovensku predstaví jeho nová online forma, na ktorej sa veľmi dlho pracovalo s reklamnou agentúrou Preston Champagne. Stránka bude spustená už v priebehu júna na webovej stránke www.burzoblsak.sk a bude fungovať aj počas letných prázdnin. Žiadna prestávka sa teda nekoná.

Program:

9.00 – 13.00 hod. tvorivé dielne Artlandia
9.00 – 13.00 hod. maľovanie na tvár Artlandia

V sobotu 2. júna sa Burzoblšák koná v areáli ZŠ Pavla Marcelyho.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X