Burzoblšák sa zväčšuje a mení priestory. Aké novinky na vás čakajú?

Burzoblšák
Tím Burzoblšák

V marci sa bude konať v poradí už dvanásty Burzoblšák. Podujatie sa postupne rozrástlo a od nového roka pribúdajú novinky, ktorými sa ho snažia organizátori skvalitniť pre ľudí. Vo februári na Burzoblšáku pribudlo divadelné predstavenie pre deti a organizátori chystajú ďalší program aj na marec a nasledujúce mesiace, keďže sa počet návštevníkov každým podujatím zvyšuje.

„Dôležitou správou pre našich priaznivcov a pravidelných návštevníkov je, že od marca sa Burzoblšák presúva do úplne nových priestorov. Naša spolupráca s 1. súkromným gymnáziom, ktoré nám poskytovalo priestory, skončila a my sme hľadali priestory, ktoré budú našim predajcom a kupujúcim vyhovovať najlepšie. Takéto priestory sa nám podarilo nájsť v ZŠ Pavla Marcelyho, ktorá sa nachádza neďaleko Bajkalskej ulice na Drieňovej 16 (na opačnej strane Štrkoveckého jazera). Burzoblšák sa bude konať v priestoroch školskej telocvične a vonkajšom areáli. Snažili sme sa nájsť čo najlepšie a najbližšie dostupné priestory pri Bajkalskej, pretože je pre nás dôležité si udržať najmä všetkých návštevníkov a komunitu priaznivcov podujatia. Myslíme si, že na blízkej Drieňovej ulici sú ideálne podmienky a veríme, že Burzoblšák bude ďalej rásť práve tam,“ vyjadrili sa organizátori.

Zvýši sa počet predajcov a tým sa zväčší aj blšákovská ponuka pre návštevníkov. Na Burzoblšáku v marci teda nájdete klasicky ponuku oblečenia, doplnkov, handmade výrobkov a rôznych dekoratívnych predmetov. Bude tam ale aj niečo homemade pre mlsné jazýčky.

Burzoblšák
Tím Burzoblšák

Okrem nakupovania si prídu na svoje aj detičky, ktoré si môžu dať namaľovať niečo na tvár, vytvarovať balónik do tvaru zvieratka či dať sa tetovať hennou. „Marcové divadelné predstavenie pre deti žiaľ nevieme ešte potvrdiť, nakoľko sme po prvýkrát v nových priestoroch. Sledujte našu facebookovú udalosť, kde vás budeme o programe pre detičky určite informovať. V apríli a ďalších mesiacoch však môžete určite rátať s divadielkom aj tvorivými dielňami pre deti,“ povedali organizátori.

Burzoblšák
Tím Burzoblšák

Burzoblšák si v Ružinove pomaly vybudoval tradíciu, ktorá spája všetkých nadšencov pre myšlienku recyklácie a znovuvyužitia oblečenia a iných starých vecí. Pre organizátorov je dôležité, aby sa ľudia na Burzoblšáku cítili dobre, poprípade našli medzi ponukou zopár dobrých vecí či pokladíkov, o ktorých snívali, vychutnali si dobrú kávu a strávili príjemné sobotné doobedie. Na svoje si okrem milovníkov oblečenia, topánok a doplnkov prídu aj tí, ktorých zaujímajú ručne vyrábané predmety či rôzne doplnky, ale bude tam aj niečo homemade pre mlsné jazýčky.

Najbližší Burzoblšák sa uskutoční už 5. marca od 8. hodiny v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 v Ružinove.

Plagát burzoblšák.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk