Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zhromažždenie proti nelegálnej skládke, Podunajské Biskupice
ilustračné: SITA
28. apríla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

BVS preverí spodné vody v súvislosti so skládkou v Podunajských Biskupiciach

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) preverí v krátkom čase spodné vody v súvislosti s nelegálnou skládkou odpadu na Lieskovskej ceste v Podunajských Biskupiciach. Uviedol to predseda dozornej rady BVS a zároveň mestský poslanec Radovan Jenčík s tým, že na piatkovom zasadnutí spoločnosti BVS požiadal predstavenstvo, aby bezodkladne vykonali rozbory kvality vôd v danej lokalite, na zariadeniach spoločnosti BVS a následné monitorovanie kvality týchto podzemných vôd.

BVS postúpila podnet Občianskeho združenia GINN z 25. apríla, súvisiaci s údajným nelegálnym skládkovaním odpadov v mestskej časti Podunajské Biskupice, Slovenskej inšpekcii životného prostredia a útvaru environmentálnej kriminality, uviedol ďalej Jenčík.

Triedenie odpadu

V súvislosti so škandálom okolo čiernej skládky odpadu sa spomína aj bratislavský mestský podnik Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a spoločnosť Vassal EKO. Tá na Lieskovskej ceste v Podunajských Biskupiciach dočasne pre mestskú spoločnosť triedi a lisuje papier a plasty. Areál, v ktorom to robí, je neďaleko nelegálnej skládky. OLO vo svojom stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa spoločnosti Beáta Humeniková, uvádza, že spoločnosť Vassal EKO dotrieďuje papier a plasty pre OLO a vykonáva túto činnosť vo svojich priestoroch. Zberné vozidlá OLO sa pohybujú v areáli spoločnosti, keďže vozia vyzbieraný papier a plasty na triediacu linku, kde sa tieto druhy odpadu dotrieďujú a následne odvážajú na ďalšie spracovanie odberateľom.

„Vassal EKO bola na zabezpečenie tejto služby vybraná na základe obchodnej verejnej súťaže, v rámci ktorej predložila spomedzi všetkých účastníkov najvýhodnejšiu ponuku. Na túto činnosť, ktorú Vassal EKO zabezpečuje pre OLO, má vydaný platný súhlas z Okresného úradu Bratislava,“ pripomenula ďalej Humeniková. Ako ďalej dodala, od júna bude dotrieďovanie papiera a plastov prebiehať v dotrieďovacom závode spoločnosti OLO pri spaľovni odpadu, kde sa momentálne pripravuje nová automatická triediaca linka.

Podľa stanoviska spoločnosti Vassal EKO na pozemkoch spoločnosti nie je žiadna skládka a rozhodne nie čierna. „Ten pozemok nám nepatrí, je len priamo vedľa nášho. Naša firma robí recykláciu, teda iné firmy k nám privezú odpad, ktorý sa triedi a ďalej recykluje. To, čo sa zrecyklovať nedá, sa odváža do mestskej spaľovne,“ uviedla ešte v pondelok firma Vassal EKO prostredníctvom hovorkyne spoločnosti Andrey Čurnej.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X