Niekdajšia modelka súdená pre smrteľnú nehodu na Tomášikovej chcela naspäť svoje auto, súd jej nevyhovel

Policia tragicka nehoda tomasikova.jpg
Foto: archívne, Polícia SR - Bratislavský kraj

Daniela K. čelí obžalobe pre prečin usmrtenia.

Na Okresnom súde Bratislava II pokračuje hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkou Danielou K., ktorá čelí obžalobe pre prečin usmrtenia. Prípad sa týka dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh.

Na začiatku pojednávania obžalovaná predložila súdu žiadosť o vrátenie jej auta značky Range Rover, ktoré je zaistené orgánmi činnými v trestnom konaní. Samosudca však jej žiadosť zamietol ako predčasnú, keďže vozidlo je predmetom znaleckého dokazovania.

Svedkovia nehody

Znalecké dokazovanie zatiaľ nebolo vykonané, znalec nebol vypočutý,“ povedal sudca. Na súd sa zároveň za účelom výpovede dostavili dvaja predvolaní svedkovia. Obaja svedkovia boli v inkriminovaný deň na mieste nehody ako vodiči.

Ja som zaregistroval len posledný moment, náraz, a neviem, či aj krik poškodenej,“ uviedol jeden z nich. Podľa druhého „to bol strašný pohľad“, pričom poškodená bola v stave, že už nemalo význam poskytovať jej prvú pomoc. „Pani vodička ani nevystúpila z auta,“ skonštatoval. Pojednávanie v tejto veci bude pokračovať 16. mája výsluchom štyroch svedkov.

Súd už raz rozhodol

Podľa medializovaných informácií prechádzala osemnásťročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover. To šoférovala podnikateľka Daniela K. Súd pritom už v tejto veci raz rozhodol, keď trestným rozkazom v júli 2021 uložil obžalovanej trest dva roky a sedem mesiacov väzenia, ktorý bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov.

Daniela K. tiež dostala zákaz šoférovať na dobu šesť rokov a pozostalým mala nahradiť škodu. Keďže však obžalovaná ako aj prokurátor podali proti trestnému rozkazu odpor, vo veci muselo byť vytýčené hlavné pojednávanie. Daniela K. následne odmietla na začiatku súdneho procesu svoju vinu.

Vyšetrovanie, ktoré sa uskutočnilo po dopravnej nehode na jeseň 2020, následne preveroval generálny prokurátor Maroš Žilinka. Vo februári 2021 oznámil, že zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora. Vtedajší prezident Policajného zboru Peter Kovařík tiež konštatoval pochybenie vyšetrovateľa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk