Bývalá modelka pred súdom pre smrteľnú zrážku s vietnamskou študentkou odmietla vinu

Policia tragicka nehoda tomasikova.jpg
Foto: archívne, Polícia SR - Bratislavský kraj

Daniela K. čelí obžalobe pre prečin usmrtenia.

Podnikateľka a bývalá modelka Daniela K., ktorá čelí obžalobe pre prečin usmrtenia, sa dostavila pred sudcu Okresného súdu Bratislava II. Záležitosť sa týka dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh.

O účasť na pojednávaní mali záujem viacerí zástupcovia vietnamskej komunity, kam patrila poškodená. Sudca ich však aj s väčšinou prítomných médií vykázal z pojednávacej miestnosti, keďže tá kapacitne nepostačuje.

Odmieta vinu

Obžalovaná pred súdom vinu odmietla a deklarovala svoju ochotu vypovedať. Obhajoba zároveň konštatovala zaujatosť vyšetrovania v celej veci. Tvrdí napríklad, že k zrážke auta Daniely K. s obeťou došlo mimo priechodu pre chodcov.

Nepovažujem sa za vinnú, pretože nehoda sa stala za priechodom pre chodcov a žiaľ, nemohla som to ovplyvniť, keďže dievča malo sklonenú hlavu, spadnuté vlasy do tváre, slúchadlá v ušiach a vôbec nevedela, že sa nachádza na ceste,“ uviedla obžalovaná. Znalecký posudok vo veci vypracovaný podľa nej práve tieto skutočnosti nezohľadňuje.

Ďalšia vec je, že v znaleckom posudku sú uvádzané skutočnosti, ktoré z technického hľadiska nie sú správne,“ vyhlásila Daniela K. Doplnila, že celú vec ľutuje a nemôže ju vrátiť späť. „Ale podstatné je rozdeľovať medzi účastníkom a vinníkom nehody,“ dodala. Pojednávanie bude pokračovať 31. januára výsluchom svedkov.

Zrazila ju na priechode

Podľa medializovaných informácií prechádzala 18-ročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover. To šoférovala podnikateľka Daniela K.

Súd pritom už v tejto veci raz rozhodol, keď trestným rozkazom v júli 2021 uložil obžalovanej trest dva roky a sedem mesiacov väzenia, ktorý bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov.

Daniela K. tiež dostala zákaz šoférovať na dobu šesť rokov a pozostalým mala nahradiť škodu. Keďže však obžalovaná, ako aj prokurátor podali proti trestnému rozkazu odpor, vo veci muselo byť vytýčené hlavné pojednávanie.

Pochybenia vo vyšetrovaní

Vyšetrovanie, ktoré sa uskutočnilo po dopravnej nehode na jeseň 2020, následne preveroval generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Vo februári 2021 oznámil, že zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora. Vtedajší prezident Policajného zboru Peter Kovařík tiež konštatoval pochybenie vyšetrovateľa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk