Bývalé detské ihrisko v Karlovej Vsi sa premení na komunitnú záhradu. Pre záujemcov bude záhrada dostupná bezplatne

záhrada

Ako informovala bratislavská mestská časť Karlova Ves, priestor bývalého detského ihriska, ktoré sa nachádza za bytovým domom na Hany Meličkovej 25, sa počas apríla premení na komunitnú záhradu.

Karlova Ves sa vyjadrila, že spoločné záhradkárčenie patrí k aktuálnym trendom a ponúka možnosť lepšie spoznať susedov z okolia pri nenáročnej manuálnej práci. Ako dodala mestská časť, komunitná záhrada však potrebuje nájsť svoju komunitu, a preto vyzýva záujemcov o tento druh záhradkárčenia.

Komunitná záhrada bude mať podľa informácií od Karlovej Vsi rozmery 10 x 8 metrov, čo poskytuje slušný priestor, v rámci ktorého je možné zasadiť viacero prvkov. Srdcom záhrady pritom bude 11 vyvýšených záhonov určených na pestovanie byliniek a zeleniny.

Ako dodala mestská časť: „Medzi kvetináčmi sa bude jednoduchšie pohybovať aj ľuďom s pohybovým hendikepom. Pridanou hodnotou záhrady budú jedlé kríky, z ktorých sa dajú oberať plody.“

Záhrada bude mať aj nádrž na vody a kompostovisko, čo zvýši jej sebestačnosť. Taktiež sa počíta s pomocou pre zvieracích obyvateľov z blízkeho okolia. „V záhrade si nájde svoje miesto domček pre ježkov alebo hmyzí hotel,“ napísala Karlova Ves na svojom webe.

Kto má záujem o aktívnu prácu v komunitnej záhrade, môže sa prihlásiť na referáte životného prostredia cez emailovú adresu zahrada@karlovaves.sk, a to do 28. marca 2019. Ako spresnila mestská časť, jednotlivé záhony budú záujemcom prideľované v poradí, v akom sa prihlásia.

Na záver mestská časť dodáva, že práca v záhrade je príjemným relaxom, no mestská sídliská majú v tomto smere väčšinou len veľmi obmedzené záhradkárske možnosti. Preto je každá takáto iniciatíva medzi Karlovešťanmi viac než vítaná.

„Nová komunitná záhrada bude pre záujemcov bezplatná, potrebný materiál dodá obyvateľom karloveský miestny úrad a začiatkom apríla si ju spoločne založíme počas sobotňajšej brigády,“ uviedla Karlova Ves záverom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk