Bývalú nemocnicu na Bezručovej začnú prerábať, dostali povolenie

Bezručova ulica, nemocnica, prestavba
RULES Architekti

Pamiatkovo chránený komplex bývalej nemocnice s poliklinikou na Bezručovej ulici budú prestavovať. Dostali stavebné povolenie na prvú časť.

Týka sa rekonštrukcie a nadstavby budovy na Bezručovej 3, zateplenia a vybudovania podzemných garáží. Odstráni sa časť nadstavby a nahradí sa novou – budova zostane šesťpodlažná s piatimi podzemnými podlažiami. Súčasťou toho bude štvorpodlažná podzemná garáž s 247 státiami.

Na prízemí a prvom podzemnom podlaží sa budú nachádzať zdravotnícke zariadenia so vstupom z Lomonosovovej ulice. Na ostatných poschodiach sa budú nachádzať byty a apartmány. Prevládať budú dvojizbové byty doplnené o jedno-, troj- a štvorizbové byty. Apartmány majú najviac tri izby.

Druhá časť komplexu – deväťpodlažný objekt na Bezručovej 5 – by mala slúžiť najmä na administratívu. Zaberie 4 500 metrov štvorcových plochy. Tiež by tam malo vzniknúť šesť bytov a 33 apartmánov.

Na dvoch najnižších poschodiach by malo vzniknúť wellness centrum s bazénom a saunami, rehabilitácia, ambulancie, reštaurácia a bar. Termín rekonštrukcie však zatiaľ nie je známy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk