Bývalý dlhoročný dekan Fakulty managementu UK Jozef Komorník zomrel

jozef-kmomorik-dekan-oznamenie-smutocne-sita.jpg
Foto: archív, SITA/Robert Tappert

Posledná rozlúčka s Jozefom Komorníkom bude v stredu 3. júla.

Vo veku 69 rokov v nedeľu 30. júna náhle zomrel bývalý dlhoročný dekan Fakulty managementu Univerzity Komenského (FM UK) v Bratislave Jozef Komorník. Dekanom FM UK bol dvakrát, prvýkrát v rokoch 2000 – 2007 a druhýkrát v rokoch 2011 – 2018.

Profesor Jozef Komorník absolvoval štúdium matematiky na Prírodovedeckej fakulte (PriF) UK v Bratislave. Internú ašpirantúru absolvoval v roku 1978 v odbore pravdepodobnosť a matematická štatistika tiež na PriF UK. Habilitačné konanie úspešne ukončil v roku 1981 v odbore pravdepodobnosť a matematická štatistika na vtedajšej Matematicko-fyzikálnej fakulte UK. O sedem rokov neskôr získal titul doktora vied na tej istej fakulte v rovnakom odbore. Profesorom sa stal v roku 1989.

V roku 1991 spoluzakladal Fakultu managementu UK – prvú fakultu v Slovenskej republike, ktorá sa špecializovala na výučbu manažmentu a začala pôsobiť v študijnom odbore manažment. Vedúcim Katedry ekonómie a financií FM UK bol od roku 1993. V roku 2008 inicioval vznik študijného programu medzinárodný manažment, ktorý na magisterskom stupni štúdia odvtedy garantoval.

Posledná rozlúčka s Jozefom Komorníkom bude v stredu 3. júla o 11.00 hod. v Kostole sv. Margity v Lamači v Bratislave. Pohreb sa uskutoční o 12.00 hod. na cintoríne v Lamači.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk