Bývalý starosta Nového Mesta je za mrežami, vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku

Neuspešný kandidát na post primátora Bratislavy Rudolf Kusý
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Počas protikorupčnej akcie s krycím názvom DEVELOPMENT boli zadržané tri osoby.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali neúspešného kandidáta na primátora Bratislavy a bývalého starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého. Informuje o tom Denník N, podľa ktorého ho vyšetrujú pre podozrenie z korupcie. NAKA dopoludnia zasahovala na Miestnom úrade Bratislava – Nové Mesto, kde bol Kusý starostom.

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková informovala, že príslušníci národnej kriminálnej agentúry vykonali protikorupčnú akciu s krycím názvom DEVELOPMENT. „Počas akcie zadržali tri osoby, konkrétne J.P., A.P., R.K,“ uviedla s tým, že aktuálne prebiehajú prvotné procesné úkony za účelom riadneho zadokumentovania trestnej činnosti.

Kusý mal byť vo funkcii starostu ešte dva týždne, keď si poňho prišla NAKA. Mal tak stále právomoci a mohol podpisovať rozhodnutia. Ako ďalej uvádza Denník N, Kusý zostal v cele cez noc s tým, že vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

To, že je Kusý obvinený aj v treťom odseku, znamená, že muselo ísť o úplatok „vo veľkom rozsahu“. Ide o sumu približne nad 120-tisíc eur. Ak si takýto úplatok vypýta alebo ho prijme verejný činiteľ, hrozí mu 10 až 15 rokov väzenia,“ informoval Denník N.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk