Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 najväčších chýb pri praní, ktoré robí takmer každý! Možno si kazíte práčku, ani o tom neviete

reklama:
reklama:
pranie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pranie www.gettyimages.com

Pranie sa zdá ako veľmi jednoduchá práca, nakoniec všetko podstatné za nás urobí spotrebič. Jediné, čo musíme urobiť, je vložiť do práčky oblečenie a prací prostriedok. Alebo je v tom predsa len nejaký háčik? Pri bežnom praní často robíme chyby, ktoré vedú k postupnému poškodzovaniu nielen samotnej práčky, ale aj bielizne a tiež znižovanie kvality samotného prania. Bielizeň nevonia a často sú na nej škvrny a nečistoty. Životnosť vašej práčky môžete veľmi ľahko predĺžiť ak sa budete vyvarujete nasledujúcim chybám.

Zbytočne časté pranie

Výdrž práčky je priamo úmerná tomu, ako často je spúšťaná. Čím viac periete, tým viac sa opotrebováva a je potrebné počítať, že menej vydrží. Preto ju zapínajte len dostatočne naplnenú, neperte poloprázdny bubon či nebodaj jednu – dve veci. Vtedy jej zbytočne uberáte na výkone z hľadiska dlhodobého fungovania.

Preplňovanie bubna

V prípade prania platí, že sa nevypláca zachádzať do extrémov. Práčku teda nepúšťajte poloprázdnu, ako sme písali vyššie, ale nepúšťajte ju ani preplnenú. To výrazne zvyšuje opotrebovávanie mechanizmov a môže sa skôr pokaziť.

Nadmiera pracieho prostriedku

Odporúčané množstvo pracieho prostriedku sa neudáva len preto, aby ste mali bielizeň dokonale čistú a voňavú. Množstvo je brané aj s ohľadom na práčky, ktorým nadmiera gélu alebo prášku môže spôsobovať problémy. Prehnané penenie vedie k pretekaniu.

Zanesené dávkovače

Kedy naposledy ste čistili priehradky, do ktorých pridávate prací prostriedok a aviváž? Tento krok by mal byť povinný aspoň raz za mesiac, aby ste to nedostali do stavu, že sa dávkovač upchá. Pokiaľ sú v nich usadené zvyšky drogérie, takisto môžu znečisťovať bielizeň v bubne.

Neskontrolovaný filter

Pravidelnou kontrolou prežeňte aj filter. Vypustite z neho vodu a odstráňte nečistoty, aby svojim vlhkom nespôsoboval zápach či pleseň. Vo filtri často nájdete drobnosti zabudnuté vo vrecku, ale pozor na to, bubnu cudzie telesá pri vysokých otáčkach neprispievajú.

Nedostatočné vetranie

V neposlednom rade nezabúdajte na dostatočné vetranie práčky. Dlhé skladovanie mokrej bielizne alebo zatvorené dvierka po praní sú zbytočnými chybami pozývajúce plesne. Preto vetrajte a utierajte od vody, aby vám práčka ešte dlho slúžila.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.