Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
mačka v posteli www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Dovolíte svojej mačke, aby chodila k vám do postele a spala s vami? Potom by ste mali vedieť toto

Milovníci a majitelia mačiek pozor. Púšťate svojho chlpatého domáceho kamoša do postele? Robíte veľmi dobre. Tento zvyk vám môže priniesť mnoho plusov. S mačkou sa môžete tešiť, ako veľmi chcete v denných miestnostiach. No v noci vám mačka zo svojej energie dá viac, než si viete predstaviť.

Magické vlastnosti mačky

Mačky prinášajú do rodiny a do domova veľa pozitívneho , vrátane energie a dobrej nálady. A to nielen preto, že sú milé, huňaté a maznavé, ale aj pre ich zvláštne vlastnosti, ktoré pramenia z ich povahy či duševnej výbavy. Nikto vás nemôže presvedčiť, že psík je lepšie maznáčik  ako mačka, ale ani naopak. Ak si však chcete brať zviera do postele, potom si dobre premyslite, či to bude pes alebo mačka.

Mali by ste vedieť

Mačka znižuje stres, upokojuje nervy a odoberá negatívnu energiu z človeka na seba. Znižuje úzkosť a obavy a na negatívne emócie, či smútok reaguje u človeka veľmi citlivo. Pomáha prechádzať všetkými zlými zážitkami, vrátane hnevu.

Majitelia mačiek majú lepší osobný život. Až 70% mužov dôveruje ženám, ktoré vlastnia mačky,  než tým, ktoré ich nemajú.
Komunikácia s tak zložitým zvieraťom robí z ich majiteľov takpovediac múdrejších ľudí. Mačky vyžadujú porozumenie a dosiahnuť ho je niekedy poriadne náročné. Zvýšená emočná inteligencia, ktorú nadobudnete počas života s mačkou, vám pomôže najmä v zlepšení komunikácie a kontaktu s ostatnými ľuďmi.
Hovorí sa, že ľudia chovajúci mačku, nemusia chodiť tak často k lekárovi. Liečivé schopnosti mačiek sú známe už celé veky. K dispozícii je dokonca aj odbor zvaný felinoterapia, ktorá skúma účinky mačiek na ľudský organizmus.

„Mačačiari“  majú vo svojom domácom miláčikovi vynikajúceho priateľa. Vedci z Británie v najnovšom výskume zistili, že prítomnosť mačky v domácnosti s jedným členom je porovnateľná ako v partnerskom zväzku. Výsledkom výskumu bolo, že mačky dokážu láskou a nehou nahradiť človeka.
Mačky vedia vycítiť, kto je slušný človek. Nebudú veriť komukoľvek. Ich dôveru si musíte získať.
Mačka privedie Váš spánok k normálu. Dlhodobo sa okolo tohto tvrdenia viedli rôzne výskumy, ktoré nakoniec dokázali, že mačka má na odpočinok neuveriteľný vplyv. Po noci budete uvoľnení a budete sa cítiť ako znovuzrodení. Mačka vytiahne všetky negatívne zážitky a emócie, a tak sa nebudete prebúdzať vystresovaní a v napätí z ďalšieho dňa.
Mnoho malých detí má sklon k alergiám, ktoré však prichádzajú až vo vyššom veku.  Ak však chcete posilniť imunitu svojho dieťaťa, kúpte mu mačku.

Je známe množstvo prípadov, keď mačka zachránila človeku život. Vycítila totiž únik plynu, začiatok požiaru či iné javy, ktoré človek zbadá až po určitom čase. Zvýšeným hlukom tak mačka upozornila svojich pánov na nebezpečenstvo.
V minulosti sa mačky tešili obľube, pretože vyháňali z domov hlodavce. Dnes už toľko hlodavcov v domoch a bytoch nemáme, ale prítomnosť mačky pomôže vyhnať napríklad aj nepríjemný hmyz.
Taktiež vycítia negatívnu energiu v dome a duchov.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.