Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00 12.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
5. septembra 2018 Rady a tipy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Je to neuveriteľné, ale vďaka tejto metóde naučíte dieťa chodiť na nočník už za 3 dni! Nemohla som tomu veriť, ale vážne to funguje!

Každý rodič sa pozerá na svoje dieťa s úsmevom na perách. Sleduje, ako rastie, keď sa učí, ako začína chápať svet okolo seba. Niektoré fázy vývoja dieťaťa sú trochu komplikovanejšie, vrátane tých prípadov, kedy sa snažíme naše malé ratolesti odnaučiť od plienok. Mnohokrát to môže vyzerať ako veľmi fyzicky i časovo náročná cesta. Ale nemusíte zúfať. Týmto spôsobom sa Vaše dieťa naučí chodiť na nočník už za tri dni.

každý rodič sa pozerá na svoje dieťa s úsmevom na perách. Sleduje, ako rastie, keď sa učí, ako začína chápať svet okolo seba. Niektoré fázy vývoja dieťaťa sú trochu komplikovanejšie, vrátane tých prípadov, kedy sa snažíme naše malé ratolesti odnaučiť od plienok. Mnohokrát to môže vyzerať ako veľmi fyzicky i časovo náročná cesta. Ale nemusíte zúfať. Týmto spôsobom sa Vaše dieťa naučí chodiť na nočník už za tri dni.

Fellom technika, ktorej účinnosť spočíva v nutnosti. Vaše dieťa chodí doma od pása dolu nahé, keď ste na verejnosti, tak mu kúpte voľné nohavice a nič pod nimi. Táto skutočnosť jednoducho núti Vaše dieťa používať nočník.

Avšak, je stále odporúča, aby Vaše dieťa malo plienky cez noc.

Ak chcete použiť túto metódu, mali by ste postupovať podľa týchto krokov!

01 14.jpg

Po celom svojom dome, či bytu rozmiestnite nočníky. Najideálnejšie je, ak máte nočník najmä v tých miestnostiach, kde sa Vaše dieťa pohybuje najviac.

Vždy noste pri sebe niekoľko plienok a nohavíc. Táto poistka tiež zaručí Váš pokoj v najnepriaznivejšie čase, keď má Vaše dieťa menšie nehodu.

Ak žijete na mieste, kde je často chladno, uistite sa, že Vaše dieťa má ponožky alebo papuče na nohách.

Ak budete postupovať podľa týchto pokynov, môžete pomaly učiť Vaše dieťa chodiť na nočník.

Prvý deň

Vaše dieťa začne pomaly chodiť od pása dolu nahé. Dávajte na neho pozor, ak bude potrebovať ísť, priveďte ho k najbližšiemu nočníku.

Pri konzumácii slaných potravín alebo potravín s nízkym obsahom vody sa uistite, že dieťa pije hŕbu tekutín. To spôsobí častejšiu potrebu záchodu.

Ak potrebujete ísť do kúpeľne, vezmite dieťa so sebou. Deti sa môžu a spravidla učí veľa vecí len z pozorovania. Kto iný by im mal byť príkladom ako rodičmi, že?

Zakaždým, keď Vaše dieťa správne použije nočník, ho pochváľte a oslavujte. Dieťa potom lepšie chápe, že urobilo správnu vec.
Ak Vaše dieťa nepoužíva nočník, neznepokojujte ho ani ho netrestajte. Podporujte ho a neustále ho povzbudzujte, aby nočník začal používať.

Pred spaním povedzte svojmu dieťaťu, že je na čase použiť nočník (vyhýbajte sa otázke, len mu to skrátka povedzte). Dajte plienky dieťaťu pred spaním – aby sa zabránilo drobným nehodám.

Druhý deň

Použite prvú metódu z predchádzajúceho dňa s tým rozdielom, že dieťa oblečiete do voľných nohavíc bez plienky. Tentoraz dieťa vezmite von, najlepšie popoludní, po dobu aspoň jednej hodiny. Počkajte, až bude chcieť ísť na nočník. Ak k tomu dôjde, choďte s ním na nočník a potom choďte spolu von.

Pri opúšťaní domu má Vaše dieťa iba voľné nohavice. Vašou úlohou je teda ísť von a vrátiť sa bez nehody a potreby použiť nočník, keď ste vonku spoločne.

Zostaňte v blízkosti Vášho domu, stačí sa dostať okolo. Ak však chcete ísť na dlhú prechádzku, vezmite prenosný nočník, ale použite ho len v prípade potreby.

Tretí deň

Postupujte podľa pokynov, ktoré ste vykonali prvý deň. Teraz však vezmite dieťa bez plienky dvakrát: raz ráno a raz popoludní. Vždy povedzte svojmu dieťaťu, aby pred opustením použil nočník a uistite sa, že tak skutočne urobil.

Opäť, Vaše dieťa nechajte bez plienky. Na dlhú prechádzku si vezmite prenosný nočník a plienky v prípade nehody.

Výsledky tejto metódy by sa mali objaviť v priebehu šiestich až ôsmich týždňov. Ak je moc nevidíte, zopakujte tento postup. Musíte si uvedomiť, že táto metóda a všeobecné učenie dieťaťa vyžaduje čas, trpezlivosť a obzvlášť podporu od Vás.

reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies