Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00 35.jpg
12
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. septembra 2018 Rady a tipy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Každý, kto nepozná týchto 11 zimných trikov, platí za teplo dvojnásobnú cenu!

Zima je čas, kedy opäť začíname kúriť! Pre dosiahnutie pohodlné teploty v miestnosti by sa tak hodilo, aby každý bol praktickým odborníkom v oblasti úspor energie. Tu je 11 trikov, ktoré Vám pomôžu udržať Váš domov v teple.
Ako ušetriť na vykurovaní?

Niektoré teplo, ktoré batérie uvoľňujú, je neutralizované chladom, prenikajúcim cez steny. Prilepte k stene fóliu, ktorá mierne presahuje veľkosť radiátora. Tento trik pridá 2-3 stupne k izbovej teplote.

01 40.jpg

Ak sú staré drevené rámy vymenené a z nejakého dôvodu nefungujú, snažte sa ich utesniť čo najviac. Použite napr. Penu na tesnenia, alebo utesnite spoje medzi sklom a rámom pomocou tesnenia na silikónovom podklade.

02 30.jpg

Možno ste to nevedeli, ale často moderné okná s dvojitým zasklením majú dvojaký nastavenia. Skontrolujte, či sú kovania správne nastavená a či je správne nastavený režim stláčania okna. Dbajte tiež na tesniacu gumu: ak je už poškodená, vymeňte ju. Tieto opatrenia ušetria ďalšie 1-2 stupňa tepla.

03 29.jpg

Dokonalá zábrana, ktorá Vám dokonale udrží teplo v miestnosti.

04 28.jpg

Po pečenie v rúre ju nechajte otvorenú, aby sa v byte šírilo ďalšie teplo.

05 26.jpg

Ak je miestnosť veľmi chladná, vytvorte takýto ohrievač šetrný k životnému prostrediu: spotrebováva elektrinu a teplo je dostatočné k ohrevu celej miestnosti!

06 22.jpg

V jasných slnečných dňoch otvorte záclony, aby ste využili maximum svetla a tepla. Ale akonáhle zapadne slnko, oknom prestane prenikať teplo, a tak ho ihneď zakryte. K tomu použite najlepšie záclony z hustej tmavej tkaniny.

07 19.jpg

V zimnom období presuňte objemný nábytok mimo radiátory, aby ste nebránili šírenie tepla.

08 15.jpg

Koberec na podlahe uchováva až 1 stupeň tepla.

09 12.jpg

Po zapálení horúce kúpele, alebo sprchy nechajte otvorené dvere do kúpeľne.

10 9.jpg

Obyvateľom horných podlaží odporúčame čiastočne zakryť ventiláciu aby ťa ušetrili ďalších 0,5-1 stupňov tepla.

11 7.jpg

Čo viac? V každom dome, kde vládne atmosféra láskavosti a lásky, je i teplo!

reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies