Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lacná ingrediencia z vašej kuchyne zachráni váš upchatý odpad

reklama:
reklama:
Upchatý odpad
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Upchatý odpad www.gettyimages.com

Zvyšky jedla, tuk, vlasy a chlpy … To všetko denne splachujeme.

Upchatý odpad
Upchatý odpadwww.gettyimages.com

Nie je tak divu, že sa odpad v kuchyni a kúpeľni čoskoro upchá špinou a nečistotami. Tým pádom nám znemožňuje ďalšie používanie.

Čo s tým? Ako tomu predísť? A ako túto situáciu riešiť?

Verte, že to vôbec nie je zložité, a najskôr vás prekvapí, že účinným pomocníkom môžu byť aj jedlé suroviny, ktoré máte bežne doma v špajze.

Aby ste podobné problémy riešiť vôbec nemuseli, najlepším riešením je prevencia. Väčšie kusy jedla a nečistoty vždy hádžte do koša, nesnažte sa ich precediť do odtoku. Do odpadov v kuchyni aj kúpeľni nainštalujte sitká, ktoré zachytia mechanické nečistoty a tiež fúzy a vlasy, ktoré robievajú najväčšiu neplechu. Nesmiete ale zabúdať sitka pravidelne čistiť.

https://www.gettyimages.com/www.gettyimages.com

Prvá vec, ktorú v prípade problémov vyskúšajte, je klasický gumový zvon na odpady. Pokiaľ ho doma nemáte, jeho obstaranie nie je nič drahého. Vyberať môžete z niekoľkých typov – gumové s drevenou rukoväťou, gumové s plastovou rukoväťou aj celoplastové.  S pomocou zvonu vytvoríte silný tlakový ráz, ktorý upchávku prerazí. Ako však správne na to? Dôležité je dobre upchať prepadový otvor. Ak nemáte práve nikoho po ruke, použite napríklad kuchynskú hubku alebo handričku. Potom sa silnými pohybmi snažte nečistoty alebo pevné prekážky odstrániť. So zvonom pracujte do tej doby, než začne voda pekne odtekať.

Na uvoľnenie odpadu si môžete kúpiť niektorý z chemických prostriedkov. Ale mali by ste vedieť, že ide väčšinou o prípravky na báze hydroxidu sodného. Ide o lúh, ktorý leptá pokožku a obzvlášť nebezpečný je pre oči. Preto radšej celý proces absolvujte v gumových rukaviciach a s maximálnou opatrnosťou. Tiež sa nikdy nenakláňajte tvárou k odpadu, pretože žieravina môže prudko vybublať. Oveľa lepším, lacnejším a ekologickejšom riešením je, keď si na pomoc vezmete sódu a ocot. Ako na to? Jedlú sódu nasypte do sifónu, ktorý vás trápi. K tomu prilejte 1 hrnček octu a asi po 20 minútach nalejte do sifónu vriacu vodu. Lepšie je postup znovu zopakovať. Namiesto jedlej sódy môžete použiť tiež prášok do pečiva alebo úplne obyčajnú kuchynskú soľ. Účinok bude rovnaký.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.