Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fb 35.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
21. septembra 2020 Správy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Magická rieka vo Švajčiarsku: K tomuto magickému miestu jazdia ľudia z celého sveta!

Keď sa pozriete na svet detailnejšie, môžete nájsť krásu takmer kdekoľvek. Obyvatelia Ženevy vo Švajčiarsku nemusia chodiť ďaleko, jediné, čo musia urobiť je pozrieť sa smerom dole. Čo sa tam nachádza a prečo je to tak fascinujúce?

Obyvateľom Ženevy sa skutočne otvárajú prenádherné pohľady, a to najmä preto, že sa v tejto oblasti zlievajú dve rieky – Rhôna a Arve.

Aj keď to nemusí znieť nejako obzvlášť lákavo, nižšie uvedené fotografie vás presvedčia o niečom úplne inom. Táto jedinečná udalosť a vlastne jedinečné spojenie je lákadlom pre mnohých turistov a fotografov.

Sútok riek Rhôny a Arve je prirodzený jav, keď sa dve samostatné rieky v určitom bode stretávajú a vytvoria sútok, teda akoby jednotnú rieku.

Pôsobivý je tento jav najmä preto, že každá rieka má úplne inú farbu, takže je dobre pozorovateľný aj voľným okom.

Rieka na ľavej strane je práve rieka Rhône a jedná sa o miesto, kde táto rieka opúšťa jazero Lehman. Jedná sa o jednu z najdôležitejších riek v Európe, ktorá preteká aj juhovýchodným Francúzskom.

01 19.jpg

Rieka na pravej strane je Arve a veľa vody v nej pochádza z ľadovcovho z údolia Chamonix. Obsahuje väčšie množstvo kalu, čo spôsobuje iné typické kalné sfarbenie vody.

02 16.jpg

Rieky sa stretávajú v bode, ktorý sa nazýva aj „La Jonction“ a môžete tu vidieť mix modrej, zelenej a hnedej farby. Je zaujímavé pozorovať, ako sa farby riek miešajú. Od neskorej jari až po začiatok jesene môžete sledovať maximálny kontrast medzi týmto dvoma prúdmi. V zimných mesiacoch je kontrast o niečo menej viditeľný.

03 14.jpg

V blízkosti sa nachádza aj viadukt a v lete je toto miesto plné turistov. Niekoľkokrát týždenne si tu v lete môžete skočiť aj bungee jumping a ak ste milovníkom extrémnej zábavy, určite si prídete na svoje. Najlepšie miesto na pozorovanie tohto javu sa nachádza na móle či moste, ktoré sa nachádzajú v blízkosti stretu.

04.jpeg
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.