Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
morská soľ
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
morská soľ www.gettyimages.com
27. septembra 2021 Správy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Majte sa na pozore. Nové výskumy ukázali, že aj v morskej soli sa môžu nachádzať škodlivé plasty

Len nedávno sme zaznamenali správy o tom, že sa v ryži môže nachádzať plast. Dnes prišla na rad aj morská soľ. Morská soľ je zdravá, získava sa odparovaním morskej vody a má v sebe veľké množstvo minerálov, ktoré sú pre naše telo prospešné.

Je však potrebné pozrieť sa na problém reálnymi očami. Oceány sú plné plastov a nečistôt a tiež látok, ktoré sú vypúšťané priamo do vôd. V oceánoch sa odhadom nachádza 8 až 20 miliónov ton plastového odpadu! A to je len plastový problém. Až 80% znečistenia pochádza z pozemských vôd, ktoré sa vlievajú do oceánov. Aj preto sa objavili obavy z toho, že morská soľ pri procese kryštalizácie môže obsahovať časti plastov alebo iných znečisťujúcich látok.

Výskumná skupina vedcov z Malajzie zverejnila článok, v ktorom zverejnila, že v niektorých šaržiach morskej soli sa mikro-častice plastového odpadu skutočne nachádzali. Táto soľ sa predáva po celom svete.

Plast sa v atmosfére rozkladá dlhšie ako 500 rokov! Vedci analyzovali 17 značiek, ktoré vyrábajú a produkujú morskú soľ, ktoré pochádzali z 8 rôznych krajín. Plast bol zistený vo všetkých okrem jednej vzorky. To je alarmujúce číslo. Najčastejšími zložkami, ktoré boli nájdené sú polypropylén a polyetylén.

Takýto obsah látok neznamená síce významné zdravotné riziko pre ľudí, ale následky môže mať a hlavne je to varovanie, aby sme boli ostražití. Rovnaký osud môžu mať aj iné potraviny a to hlavne morské riasy a ryby.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.