Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
odmrazovanie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Máme pre Vás niekoľko tipov, ako ľahšie odmraziť mrazničku.

Dnes sú veľkým hitom takzvané beznámrazové  spotrebiče, a to ako chladničky vybavené mraziacim boxom, tak i samostatné mrazničky. Niekedy sa môžete tiež stretnúť s výrazom „nenámrazový systém“. Nie každý ich  však má doma.

Výhody moderných technológií

Pokiaľ ide o telo nových typov chladničky, moderné technológie majú za následok to, že sa na jej stenách ľad už vôbec nevytvára a nie je teda nutné ju pre jeho odstránenie celú vyprázdniť a čakať, kým bude môcť byť vykonané jej vyčistenie a potraviny vrátené späť.

Pri  mrazničkách  je situácia trochu iná, pretože tam je tvorba ľadu z väčšej časti potrebná, a preto sú moderné spotrebiče vybavené aspoň takým systémom, ktorý zaistí zníženú tvorbu ľadu, čo skracuje dobu potrebnú pre odmrazenie a očistenie mraziaceho priestoru. Niektorý typy mrazničiek sú však už tiež vyvinuté tak, že ani v nich sa dokonca ľad nevytvára a ich veľkou výhodou je tak nielen jednoduchá údržba, ale aj úspora spotrebovanej energie.

Keď máte starší spotrebič, ktorý ale ešte slúži

Nie každý však má chladničku vybavenú poslednými technológiami. Navyše, mnoho ľudí si napríklad nový spotrebič aj zaobstará, ale ten starý, ktorý je ešte funkčný, využije napríklad  aj inde. Odmrazovanie týchto starších typov chladničiek a mrazničiek nie je jednoduché, zaberie aj niekoľko hodín, a navyše je nutné riešiť otázku, čo medzitým s potravinami, ktoré v nich boli uložené. Našťastie existujú účinné spôsoby, ako si možno aj tento náročný odmrazovací proces uľahčiť.

Najlepšia je samozrejme vždy prevencia. Možno ste nevedeli, že ak mrazíte otvorené potraviny, zvyšuje sa tvorba ľadu. Preto dávajte „k ľadu“ potraviny vždy len v dobre uzavretých nádobách.

Pokiaľ ide o vlastné odmrazovanie, naplňte fľašu vybavenú rozprašovačom horúcou vodou a postriekajte ňou vytvorenú vrstvu ľadu. Uvidíte, že pôjde oveľa skôr a ľahšie odstrániť. Podobnú službu Vám urobí aj plastová fľaša naplnená horúcou vodou, ktorú položíte dovnútra. Pokiaľ chcete docieliť menšie tvorby ľadu, pomôže Vám glycerín. Ten naneste na vatový tampón a potrite ním suché a očistené steny mraziaceho priestoru.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.