Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00 3.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
4. septembra 2020 Dizajn od Diskusia()
reklama:
reklama:

Manželka vzala hromadu mincí a začala ich lepiť na podlahu: Mal som ju za blázna a smial som sa jej – keď mi večer ukázala čo z nich vytvorila nemal som slov!

Ak máte naozaj veľa prebytočných drobných, dlhú chvíľu a chuť na domáce majstrovanie, môžete sa inšpirovať touto ženou. Z množstva mincí sa rozhodla vytvoriť túto nádhernú mozaiku. Výsledok je uchvacujúci. Neveríte? Posúďte sami!

Čo všetko bolo treba

Na začiatku celého projektu stál vraj pocit potreby katarzného zážitku, ktorý vo svojom živote potrebovala a ktorý celý projekt naštartoval. „Možno len vďaka tomu je výsledok taký, aký je,“ priznáva autorka diela. Predovšetkým to chcelo guráž a tiež trpezlivosť. Proces tvorby podlahy bol zdĺhavý a namáhavý, ale stál za to. Veľa prvotných rozhodnutí neskôr zmenila či úplne zamenila. Chcelo to dlhé zamýšľanie a následne dobrý nápad, aby bol vzor dokonalý. Okrem veľkej spústy mincí nebolo treba skoro žiadnych iných prostriedkov na vytvorenie takejto neobvyklej podlahy.

01 2.jpg
  • 7 500 mincí
  • škárovacia hmota
  • živicový povlak

Prvým krokom bolo na dlaždice, ktoré pokrývali izbu, prilepiť mince. Tvorba vzoru trvala celé tri týždne. Potom už neostávalo než čakať na stuhnutie škárovacej hmoty a následne zaliať živicovým povlakom.

02 2.jpg

Práca priniesla svoje plody

Počiatočná trpezlivosť a celková cieľavedomosť nakoniec priniesla svoje ovocie. Oddanosť projektu poukazuje na autorkinu motiváciu projekt doviesť až k zdarnému cieľu. O týchto jej vlastnostiach tiež svedčí účasť na podobných projektoch. Veľkosť výslednej mozaiky je približne 180 centimetrov na 180 centimetrov, a na sociálnych sieťach zožala autorka Kelly Graham veľký obdiv. Teraz sa zaoberá  vytváraním obsahu pre svoju webovú stránku, kam pridáva svoje vlastné unikátne mozaiky. Na prácu, ktorú doteraz vykonala, je veľmi hrdá. Myslím, že sa všetci zhodneme na tom, že sa jedná o úžasné dielo, ktoré si, rovnako ako autorka, zaslúži veľký obdiv. Nemyslíte snáď?

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.