Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Radiátor
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Máte doma radiátor? Nezabudnite pred vykurovacou sezónou urobiť jednu vec www.gettyimages.com
17. októbra 2020 Rady a tipy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Máte doma radiátor? Nezabudnite pred vykurovacou sezónou urobiť jednu vec!

Pripravte sa správne na zimnú vykurovaciu sezónu a nebudete musieť míňať toľko peňazí, aj keď budú vonku zúriť tvrdé mrazy. Prvým a najdôležitejším krokom je odpustenie vzduchu z radiátorov. Ukážeme Vám, ako na to. Ak ste kotol už spustili, nie je to problém. Aj teraz môžete bezpečne previesť ventiláciu. Ak si nie ste istý, kontaktujte odborníka a spýtajte sa ho na postup. Ako sa na kúrenie dobre pripraviť?

Prvý krok

V prvom rade musíte vypnúť všetky radiátory v byte či dome. Zastavte kotol alebo cirkulačné čerpadlo pred začatím celého procesu. Potom umiestnite odvzdušňovací ventil do hornej polovice kúrenia. Ak Vám mechanik nedal kľúč, môžete ho ľahko získať v každom obchode pre domácich majstrov. Nie je ani príliš drahý, takže si ho môžete pokojne zaobstarať.

Následne vložte kľúč do odvzdušňovača a otáčajte ním proti smeru hodinových ručičiek, kým z neho nezačne vytekať voda. Majte po ruke misku alebo pohár, aby ste mohli zachytiť vodu vychádzajúcu z ventilu, ak ste kľúčom otočili príliš ďaleko. Vodu kvapkajúcou z ventilu utrite handričkou. Musíte len vypustiť nahromadený vzduch, nemusíte príliš otvárať ventil, pretože voda potom príliš vystrekne.

Ako vidíte, príprava je jednoduchá

Keď počujete syčivý zvuk a objavia sa prvé kvapky vody, pokúste sa ihneď zatvoriť ventil tak, aby z neho neušlo príliš veľa vody. Akonáhle voda vyteká z radiátora, tlak sa zníži. Ak sa tlak počas ventilácie veľa zmení, uvidíte to na tlakovom teplomery kotla. Ak tlak plynového kotla poklesne pod 0,8 baru, musíte otvoriť plniaci ventil kotla, aby ste naplnili systém.

V prípade plynového kotla musí byť počas inštalácie tlak 1,4 až 1,5 baru a počas prevádzky nesmie prekročiť 2,5 baru. Na internete nájdete množstvo video návodov, ktoré Vám s celým procesom pomôžu. Keď to urobíte, počas zimy prekúrite oveľa menej peňazí. Voda v radiátore sa bude ohrievať rýchlejšie, vďaka čomu sa rýchlejšie ohreje tiež miestnosť.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.