Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
digestor
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
digestor www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Máte problém vyčistiť filter vo vašom digestore? S týmto trikom ho budete mať ako nový a nebude vás to stáť takmer nič

V zásade môžeme digestor považovať za najšpinavšiu vec v našej kuchyni, ktorá okrem toho, že nechutne vyzerá, ešte aj smrdí od starého oprskaného oleja a masti a spôsobuje alergie. Navyše sa môže stať, že už nebude ani ťahať. Tam, kde nepomáhajú chemikálie, pomôžeme my. Poďte sa s nami pozrieť na najjednoduchší a zároveň najúčinnejší spôsob, ako vyčistiť mastný a špinavý filter z digestora.

Hromadí sa v ňom veľké množstvo tuku, prachu a neraz aj sadzí a je naozaj, ale naozaj veľmi nepríjemné sa na neho pozerať. Robí nám negatívnu vizitku, pretože pri pohľade na neho vyzeráme ako lenivé gazdinky, ktoré nie sú schopné ani umyť obyčajný filter. My sa však môžeme snažiť koľko chceme, filter z digestora sa neleskne a stále sú na ňom tie mastné stopy. A čo je najhoršie, oprskaný je aj samotný digestor. Pamätajte si, nič nie je tak zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. A aj nezávideniahodný digestor sa môže zmeniť na lesknúci sa nástroj, ktorý si budete pri varení opäť radi púšťať. Všetko, čo potrebujete je horúca voda a sóda bikarbóna.

filter
filterwww.gettyimages.com

Postup

Vo veľkom hrnci (takom veľkom, aby ste do neho potom mohli filter namočiť) si nechajte zohriať, ale nie celkom zovrieť vodu. Do horúcej vody vysypte celý balík jedlej sódy.  Vložte filter z digestora do hrnca tak, aby voda obmyla  aspoň polovicu filtra. Nechajte ho vo vode niekoľko minút (podľa potreby) a keď vidíte, že filter je už čistý, opakujte postup a otočte do hrnca druhú polovicu filtra. Ak máte filter tak veľmi zamastený, že ani toto riešenie nepomôže, máme pre vás ešte jedno. Na to si ale budete musieť pootvárať okná. Ak je tuk tak hlboko v drážkach filtra, vložte filtre do horúcej vody, do ktorej ste pridali amoniak. 1/2 šálky amoniaku pridávame do 3,5 litra vody. Pootvárajte okná, zapchajte si nos a kým sa filter čistí, choďte aspoň do vedľajšej miestnosti.

Vaše filtre budú ako nové a ako inak, perfektné!

Náš tip: Filtre by ste mali čistiť aspoň raz za rok. Inak sa môže stať, že budete dlhodobo dýchať znečistené výpary, ktoré neprospievajú nielen alergikom, ale ani zdravým ľuďom. Je dokázané, že ak používate znečistený filter a v krátkej dobe začnete mať problémy s upchávaním nosa, dusivým kašľom či dýchaním, môže to byť dôsledok znečistenia aktívnym používaním znečisteného digestora. Dávajte si na svoje zdravie pozor a čistite preto svoj digestor pravidelne.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.