Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00 11.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
14. novembra 2018 Rady a tipy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Nejedzte ich! Toto je zoznam nebezpečných výrobkov z Číny, ktoré jeme:

Čína – krajina, ktorá hrá dôležitú úlohu na svetovom trhu. Predáva a kupuje miliardy produktov, služieb a jedál ročne. Ale ako hovoria, nie všetko je dokonalé. Medzi tisíce kvalitných výrobkov existujú stovky bŕzd a menej kvalitných výrobkov. Existuje nejaký dôvod? Pravdepodobne nie. Pokiaľ ide o jedlo …

Každý rok objem exportu potravín z Číny rastie. Pripravili sme zoznam najnebezpečnejších tovaru. Zistite, na ktoré produkty sa zameriate.

cesnak

01 7.jpg
Foto: www.imgur.com

Až 80% svetovej produkcie cesnaku pochádza z Číny. Vedci hovoria, že čínsky cesnak obsahuje veľa pesticídov, ťažkých kovov a ďalších toxických látok pre zdravie. Pred odoslaním do iných krajín je namočený v chlór. Tak dlho má tvar. Ak chcete chrániť svoje zdravie, prečítajte si náš článok o tom, ako správne vybrať cesnak.

čierne korenie

02 6.jpg

Čierne korenie je jedným z najobľúbenejších korenia. Aby sa znížili náklady, do tohto výrobku sa pridávajú drobné nečistoty. V najlepšom prípade je to škrob a krieda.

spracovávané huby

03 3.jpg

Až 35% všetkých slaných a marinovaných húb pochádza z Číny. Prvýkrát začali hovoriť o toxicite týchto húb už v roku 2006. V čase prehĺtaní húb, ktoré zhromaždili pri Pekingu, bolo hospitalizovaných 16 ľudí. Problémom je vysoká miera znečistenia ovzdušia v niektorých častiach Číny.

Ryby (tilapia a treska)

04 3.jpg
Foto: www.imgur.com

Tilapia a treska sú najobľúbenejšie ryby, ktoré sú dovezené z Číny. Aby sa rýchlo rozmnožili a rástli, dodávajú im hormóny a silné antibiotiká. Okrem toho je väčšina rýb držaná v malých rybníkoch vo vode, ktorá je veľmi znečistená.

Pekinský kel

05 1.jpg

Neopatrní farmári posypeme kapusta formaldehydom, aby dopravili dobre. Dôsledky používaní tohto prípravku môžu byť smutné: podráždená koža a problémy s trávením.

zelený hrášok

06 2.jpg

Falošný hrášok začali pestovať v Číne už v roku 2005. Vyrába ho zo sóje, zeleného farbiva a metadvojsiričitanu sodného (škodlivé konzervačné látky). Je zakázané, pretože spôsobuje rakovinu a narušuje metabolizmus. Ako to môžeme zistiť? Takýto hrách sa nezmení a voda bude bledo žltá.

ryža

07 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Produkt, ktorý je najčastejšie falšovaný, je ryža. Skladá sa zo zemiakového škrobu, do ktorého sa pridáva plast, aby sa vytvorila potrebná forma. Získanie takejto časti ryža je rovnaké ako jesť celofánový obal. Ak to chcete urobiť, skontrolujte kvalitu ryže na pokladni.

Vezmite tieto informácie do srdca a buďte opatrní. V supermarkete si prečítajte popisky a skontrolujte kvalitu tovaru, kde je to možné. Ak vás zaujíma, budeme pracovať na ďalších zaujímavých článkoch o prehľade produktov.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies