Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
koronavírus
koronavírus www.gettyimages.com
20. septembra 2020 Správy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Nie, nový koronavírus nie je ako chrípka. Vedci zistili, aké sú základné rozdiely.

Bolesti celého tela, bolesti v krku, horúčka. Toto všetko znie ako príznaky prechladnutia či obyčajnej chrípky. Zároveň je potrebné si uvedomiť, že toto môžu byť aj príznaky koronavírusu.

Nový koronavírus však nie je to isté ako sezónna chrípka. COVID-19, choroba zapríčinená koronavírusmi, je smrteľná v približne 3,5% potvrdených prípadov. Infikovaných môže byť oveľa viac ľudí, než si myslíme a pravdepodobne sú prenášačmi aj ľudia, ktorí si to vôbec neuvedomujú. Počet infikovaných je teda výrazne vyššia ako pri sezónnej chrípke, ktorá zvyčajne usmrtí 0,1% pacientov.

ÚMRTNOSŤ JE VYŠŠIA

„Pokiaľ ide o úmrtnosť na COVID-19, stále existuje značná neistota a líšia sa pravdepodobne v závislosti na kvalite miestnej zdravotníckej starostlivosti. To znamená, že sú to v priemere asi dve percentá, čo je 20-krát viac ako v prípade sezónnych druhov chrípky, ktoré sú v súčasnosti v obehu, „povedal Francois Balloux, profesor biológie na University Lindou College London.

Závažný prípad

Skutočným problémom koronavírusu však nebude počet obetí. Podľa odborníkov sú zdravotné sestry ohromené počtom prípadov, ktoré potrebujú hospitalizáciu a často aj podporu dýchania. Analýza 45 000 potvrdených prípadov v Číne, kde epidémia vznikla, ukazuje, že prevažná väčšina úmrtí bola u starších ľudí.

Konkrétne 14,8% u ľudí vo veku nad 80 rokov. Ďalšie štúdie však ukázali, že 41% závažných prípadov sa vyskytlo u osôb mladších ako 50 rokov. 27% prípadov bolo u osôb starších ako 65 rokov.

ROZDIELY MEDZI CHRÍPKOU A koronavírusom

Pokračovanie na ďalšej strane

reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.