Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
How to reduce indoor humidity.jpg
22. novembra 2016 Rady a tipy od
reklama:
reklama:

Ochráňte svoj dom pred vlhkosťou! Ako?

Každý dom, ktorý dosiahol určitý vek začne mať problémy so zvýšenou vlhkosťou muriva. A práve tento problém musíte čo najskôr riešiť, pretože spôsobuje rad na seba nadväzujúcich ťažkostí. Zo stien opadáva omietka, v miestnostiach sa zhoršuje obytná klíma. Dokonca môže spôsobovať častejšie ochorenia dýchacích ciest predovšetkým u seniorov a malých detí. Najviac sa však na našom zdraví podpisujú vznikajúce plesne – podporujú a rozvíjajú vznik alergií, ale aj porúch imunity.

Dôsledky vhkosti v stenách

Vlhkosť obvodových stien zvyšuje aj účty za vykurovanie, pretože murivo stráca s rastúcou vlhkosťou svoje tepelne izolačné schopnosti, čo môže zvýšiť celkové náklady na vykurovanie až o 20% oproti suchým miestnostiam. Naviac je však vlhké murivo tiež príčinou zníženia hodnoty domu, a to až o 15% a bez ohľadu na to, či je vysoká vlhkosť v pivnici, alebo v stenách obytných miestností.

Ako odstrániť vlhkosť pomerne lacno a účinne

Mnoho z riešení odstraňujúcich vlhkosť stien zakrýva tento nedostatok len dočasne, nerieši však trvalé odstránenie nežiadúceho problému. Veľakrát sú účinné riešenia zase finančne, fyzicky alebo časovo veľmi náročné. Napríklad tradičné podrezania stien a vkladanie nerezového pásu (resp. Vodotesnej izolácie), prípadne pásu z hydroizolačnej fólie, je dokonca často neuskutočniteľné, alebo realizovateľné len veľmi problematicky v pivniciach a pri nepravidelných škárach. Metóda podrezania môže navyše narušiť veľmi negatívne statiku domu, čo je nebezpečné pre samotné obyvateľov domu, ale ešte viac to znižuje hodnotu nehnuteľnosti.

Mold prevention windowfull.jpg

Riešenie je použitie horizontálnej izolačnej vrstvy

Pre odstránenie vlhkosti zo stien ale existuje riešenie, ktoré je výnimočné výhodou definitívneho odstránenia vlhkosti, aj univerzálnym použitím u rôznych druhov výmurovky. Je ním aplikácia dodatočnej horizontálnej izolačnej vrstvy pomocou vstrekovacej kvapaliny bez rozpúšťadiel, ktorá vytvorí účinnú zábranu pred vlhkosťou aj v starej stavbe.

Prednosti horizontálne izolačnej vrstvy

  • Horizontálne izolačná vrstva trvalo zabráni prestupu kapilárnej vlhkosti stenami.
  • Nízkotlaková injektáž je zárukou rovnomerného a šetrného presýtenie muriva emulzií. Injektážna silikónová emulzia neobsahuje rozpúšťadlá a dosahuje výnimočných penetračných schopností.
  • Metóda vyrieši problém vlhkého muriva bez ohrozenia statiky domu a je použiteľná u každého druhu výmurovky.
  • Metóda je rýchlym a efektívnym prevedením sanácie bez veľkého hluku a neporiadku okolo budovy aj v nej.

Ako každá remeselnícka činnosť musí byť aj vysúšanie muriva prevádzané za prísnych požiadaviek na vysokú kvalitu. Správny postup by preto mali v konkrétnych prípadoch vždy určiť povolaní odborníci bezplatnou analýzou stavu.

reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies