Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00 13.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
19. augusta 2018 Správy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Po smrti svojej ženy, starý muž prežíval 10 rokov v rozpadnutom drevenom baraku, jedného dňa sa mu ale pošťastilo!

73-ročný Rumun Jon Negril sa nedávno preslávil po celej krajine. Posledných 12 rokov prežil sám vo svojom dome v Bukurešti.

Bohužiaľ, miesto, kde býva, sa len ťažko dá nazvať domovom. Polozničená chatrč bez okien, dvere, ktoré držali len zázrakom, mu po dlhé roky slúžila ako útočisko.

01 17.jpg

Starý muž však dlhodobo nevenoval pozornosť stavu svojho príbytku. Pred 12 rokmi mu pri požiari zomrela manželka, od tej doby už nežil, len prežíval.

Našťastie, súcitní susedia, pár známych z jeho života a zamestnanci sociálnych služieb mu pomohli začať lepší život. Bolo vidieť, že samotný dôchodca nemal silu ani chuť sa o seba starať. Zármutok po smrti milovanej ženy mu akoby znemožnil ďalej existovať. On sám sa nesnažil s nikým komunikovať a susedia verili tomu, že jednoducho už nechce žiť.

02 17.jpg

03 17.jpg

Rázne odmietol vysťahovanie sa z tejto chatrče, hoci sa mu zima kvôli otvorom, cez ktoré prefúknuť vietor. Spolu so svojou ženou tam prežili veľa šťastných rokov.

04 17.jpg

Niekoľko rokov po jej smrti v ňom bol úplný neporiadok. So starým mužom sa opakovane rozprávali aj zástupcovia sociálnych služieb, ale zakaždým odišli bez výsledku.

Všetko sa zmenilo, keď sa jeho príbeh dostal na sociálne siete. Videli ho aktívne dobrovoľníci, ktorých jeho situácia chytila ​​za srdce. Mnohí sa zhodli na tom, že by mu mali urýchlene zabezpečiť nové bývanie.

05 17.jpg

Samozrejme, nikto ho nechcel vysťahovať násilím, preto urobili kompromis. Hneď vedľa jeho starého príbytku mu vybudovali nový prístrešok.

Zakúpili obyčajný kontajner a vybavili ho všetkým potrebným pre osamelého starčeka. Vo veľmi krátkom čase ľudia, ktorých sa tento príbeh dotkol, začali muži posielať tisíce eur.

06 16.jpg

07 15.jpg

Jedného krásneho dňa sa na jeho dvore objavil žeriav, ktorý mu opatrne spustil na zem nový príbytok. Zostal pomerne dosť prekvapený a pozorne sledoval, čo sa bude diať.

08 14.jpg

Vnútri jeho nového bývania nie sú žiadne zbytočnosti, napriek tomu to vyzerá neporovnateľne lepšie ako to, v čom býval predtým. Teraz sa už nemusí obávať toho, že mu bude v zimnom období chladno a tiež nebude potrebovať hromadu starých prikrývok len aby nezamrzol.

Všetci sa postarali o to, aby mu tam nič nechýbalo. Pocity, ktoré mal muž po prekročení prahu, sa dajú len ťažko opísať slovami …

09 13.jpg

10 11.jpg

Životom skúšaný vdovec bol úprimne prekvapený, keď uvidel, aký dar dostal v podstate od neznámych ľudí. Susedia tvrdia, že teraz sa začal znova usmievať a nemá problém s nimi prehodiť aj niekoľko viet!

Vo videu muži uvádzajú, že by mu radi postavili plot, cez ktorý by už nemohli prechádzať narkomani, aby si na jeho pozemku dali svoju dávku. Tiež inšpirujú ostatných, aby robili takéto veci a ukázali svetu, že existujú stále láskaví a ochotní ľudia.

reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies