Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: minirol.sk
21. mája 2020 Dizajn od Informačný servis Diskusia()

Screenové rolety kanceláriu zatienia a vytvoria príjemnú klímu

BRATISLAVADEN.SK-BÝVANIE – V ponuke bežných pracovných podmienok v prostredí kancelárií a administratívnych budov už dnes patrí kvalitne riešené zatienenie. Prispieva k efektívnemu zatieneniu slnečného svitu, zníženiu teploty vnútri miestnosti a tým aj k efektívnejšiemu využívaniu klimatizácie v letných mesiacoch. Pomáha tak k výraznému skvalitneniu pracovného prostredia. Aké možnosti pri výbere tienenia majú developeri, prenajímatelia a obyvatelia kancelárií?

Vyberte si rolety proti slnku podľa účelu miestnosti a potrieb zamestnancov

Prototypom súčasných kancelárií sú presklené administratívne centrá, do ktorých slnečné lúče v priebehu dňa prenikajú takmer zo všetkých strán. Pri výbere vhodné  tieniacej techniky sa zamerajte hlavne na účel konkrétneho priestoru a na to, akým spôsobom a ako často v danom priestore zamestnanci pracujú. V bežných kanceláriách aj v open space kanceláriách potrebujete zaistiť najmä tienenie a príjemnú teplotu vnútri miestnosti. Naopak, v rokovacích a prezentačných miestnostiach, kde sa často púšťa projektor, využijete skôr kompletné zatemnenie.

Cez víkend a v čase, keď nie je v budove nikto prítomný, zabraňujú protislnečné rolety prehrievaniu interiéru. Úspora za klimatizáciu je celkom viditeľná.

2.png
Foto: minirol.sk

Rolety vyrobené na mieru vašim kanceláriám

Všetky tieto požiadavky spĺňajú screenové clony, skrátene screeny, ktoré sa pre slovenský trh vyrábajú napríklad pod značkou Minirol. Ich výrobcom je firma Building Plastics so sídlom vo Velkej Bíteši, odkiaľ posiela tienenie obchodným partnerom na Slovensko aj do zahraničia. V ponuke značky Minirol nájdete screenové rolety s priedušnou aj úplne zatemňujúcou tkaninou. Ďalej sa pri tomto type tienenia rozlišuje spôsob kotvenia, a to buď:

  • na lanko, čo je nenápadné riešenie obľúbené hlavne u architektov,
  • alebo do hliníkovej vodiacej lišty, ktorá je usadená v ostení okna a je vďaka tomu veľmi odolná proti vetru a bráni prenikaniu lúčov z boku tienenia.

Pozrite sa na ukážky realizácií na webe Minirol.sk, kde môžete zadať nezáväznú objednávku a získať tak o screenoch viac informácií.

3.jpg
Foto: minirol.sk

Informačný servis

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies