Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rajčiny
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rajčiny www.gettyimages.com
29. júla 2020 Záhrada od Diskusia()
reklama:
reklama:

Túžite po sladkých paradajkách? Tu je istý trik, aby boli sladšie a výživnejšie ako kedykoľvek predtým!

Určite ste jedli domáce paradajky a taktiež ste iste jedli paradajky kupovaná z obchodu. Cítili ste medzi nimi rozdiel? Určite áno. Paradajky kupovaná z obchodu majú ako paradajky domáce zo záhradky alebo skleníka veľmi podobný vzhľad a farbu. Avšak v chuti sa akýmisi podtónmi líšia.

Ako na paradajky

Tá najlepšia paradajka, tá sladká, šťavnatá a hladká, sa dajú použiť v množstve pokrmov aj v samotných potravinách ako jedna z ingrediencií. Ovšem paradajky sú ako samotná veľmi výživná a zdravá, obohacujú náš organizmus o vitamín C a Beta-karotén. V malej miere obsahujú aj vitamín B a lykopény. Môžu nám poslúžiť aj ako zdroj chrómu a draslíka. Zdravá sú hlavne preto, že neobsahujú v podstate vôbec žiadny tuk. Existuje niekoľko trikov na to, ako si doma vypestovať tá najčervenšia, najsladšie, najhladšie a nejšťavnatějšie paradajky, ktorá vám zaručene dopraví do tela už spomínané vitamíny.

  • Epsom
  • rybia kosť
  • zápalky
  • vajcia

Všetci záhradníci, ktoré hojne pestujú rajčiny, dozaista ocenia tieto triky na to, ako môžu byť ich paradajky ešte lepšie, ako doteraz sú. Ďalšími triky, okrem tých vyššie uvedených, môžu byť napríklad Prášok do pečiva alebo Kávová usadenina.

Rajčiny
Rajčinywww.gettyimages.com

Triky na lepšie paradajky

Prvý trik je veľmi jednoduchý. Jediné, čo musíte robiť je, že raz týždenne vezmete hrsť horkej soli, Epsomu, a pokropíte jej stonky svojich paradajok. Paradajky tak budú oveľa sladšie a hojnejšie. V druhom triku ide o ryby. Lepšie povedané, ak budete niekedy jesť rybu, nevyhadzujte jej kosti, ktoré sa neje. Uschovajte ich a potom dajte ku stonkám paradajok. Kosti musíte zahrabať dobre pod zem, aby boli blízko pri koreňov. Táto skvelá živina je pre paradajky perfektné. Tretí trik môže znieť divne. Avšak skvele to funguje a s paradajkami to robí zázraky. Zložte viečko z škatuľky zápaliek a zakopte ho vedľa paradajkovej sadenice. Fosfor na škatuľke sa rozloží a dodá paradajkám rôzne živiny. Môže vám to pripadať neekologické, ale papierová krabička sa v krajine rýchlo rozloží a fosfor z nej vstrebú paradajky, ktorým pomôže. Posledným trikom je Vajcia. Pri vysádzaní paradajok vedľa každej sadeničky rozklepnite sírová vajcia, alebo ju posypte rozdrvenými škrupiniek. Vápnik je pre paradajky skvelú živinou.

Prášok do pečiva a Kávová usadenina

Raz týždenne posypte pôdu okolo paradajok jedlou sódou. Dávajte si ale pozor, aby ste neposypali samotnú rastlinu. A aby sa vaše paradajky vyvíjala lepšie, vezmite zrnko kávy a stavte ho do zeme vedľa rastlinky. Kávové zrno sa rozloží a poskytne rastline paradajky opäť nejaké živiny.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.