Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00 19.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
8. septembra 2018 Rady a tipy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Ultimátna príručka na čistenie kobercov! Všetko to začína tým, že zabránite prenikaniu nečistôt do ich vnútra.

Každý dom je náchylný k príležitostné kávovej škvrne alebo škvrnám od topánok. Je to nevyhnutné. Ale je to všetko o tom, ako sa vysporiadať s takými a inými škvrnami. Tu je naša metodika schválená odborníkom Carolyn Forte, riaditeľkou Čistiace laboratória Good Housekeeping Institute, ako vyčistiť koberce, ktoré sa bežne stretávajú so zaschnutými škvrnami od červeného vína, omáčky, bahna, domácich maznáčikov a mnohého ďalšieho.

Ako účinne vyčistiť škvrny z Vášho koberca?

01 25.jpg

  1. Vezmite dve prázdne rozprašovacia nádoby a jednu z nich naplňte studenou vodou. Do druhej si zmiešajte 1/4 čajovej lyžičky mierneho čistiaceho prostriedku na riad a 1 šálku teplej vody.
  2. Pripravený roztok čistiaceho prostriedku aplikujte na absorpčnú látku (nie koberec – nechcete ho namočiť príliš) a látku umiestnite na škvrnu (nedrhnite škvrnu!). Ako sa škvrna začne rozpúšťať, začnite škvrnu „vysávať“ čistým kusom látky. Pokračujte v nanášaní umývacieho prostriedku a vysušovaniu týmto spôsobom, kým nie je škvrna úplne preč.
  3. Navlhčite kus látky studenou vodou a použite ju k opláchnutie roztoku pracieho prostriedku z koberca, potom znovu osušte suchou látkou.
  4. Umiestnite stoh papierových utierok na postihnuté miesto a zaťažte ho ťažkým hrncom. „Cez noc utierky pohltí akúkoľvek zvyškovú škvrnu, ktorá sa drží hlboko v koberci. Ráno vlákna koberca prehrabnite prsty a nechajte prirodzene uschnúť na vzduchu, „odporúča Carolyn.
  5. Ak škvrna zostane, vyskúšajte metódy čistenia určené priamo pre druh škvrny, s ktorým máte čo do činenia.

Ako udržať váš koberec čistý?

Obnovte oblasti s vysokým prevádzkou

02 20.jpg

Hľadajte zašedlou a zašlú „cestu“ z gauča až do Vašej kuchyne! O oblasti na koberci, ktoré sú každý deň hojne využívané, je nutné riadne starať. Vyčistite nájdenú špinavú „chodník“ práškovým alebo penovým čističom kobercov, ktorý kúpite v každej drogérii. Aplikujte ho podľa pokynov balenie, potom vysajte vysávačom.

Udržujte špinu mimo koberec

03 4.jpeg

Pokúste sa zaviesť pravidlo bez topánok. Umiestnite ďalšiu papuče, alebo žabky vedľa stojanu na topánky u Vašich dverí a povzbudzujte všetkých členov rodiny, aby sa vo vnútri přezouvali a na koberce v topánkach nešliapali. Umiestnite si metlu do skrine v blízkosti vstupných dverí, aby ste prípadnú špinu mohli vždy rýchlo a jednoducho upratať. Jedine tak zabránite tomu, že sa špina dostane vo veľkom množstve do Vašich rohoží. Zároveň si položte rohože pred Vaše dvere (mimo domova), vďaka čomu si budete moc utrieť nohy, než vstúpite dnu.

Vyčistenie rohožiek

04 18.jpg

Vnútorné rohožky môžu zastaviť nečistoty iba v skrini a na koberci, ak sú čisté. Pokiaľ to umožňuje značka starostlivosti, môžete hodiť rohožky do práčky a sušičky na jemný prací cyklus. V opačnom prípade použite vysávač, ktorým prejdite cez prednú časť rohože, potom ju otočte a vysajte z druhej strany, a to aj v prípade, že je rohožka gumová, alebo plastová. Jedine tak zabránite uvoľnenie uložených nečistôt). Potom znovu rohož otočte a ešte raz dôkladne povysávajte. Pre rýchle obnovenie, vezmite rohožku von a poriadne ju vyklepte.

reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies