Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mk_loggia.jpg
Foto: www.imgur.com
19. apríla 2017 Architektúra od

V Malých Krasňanoch si zamilujete svoj byt, aj zelené okolie

BRATISLAVA 19. apríla 2017 (BJH/PR) – Moderné rezidenčné bývanie dnes zažíva svoj boom. Dobrým príkladom je developerský projekt Malé Krasňany, vyrastajúci v Rači. Za projektom stojí skúsený architekt Juraj Šujan so svojim tímom. Rezidenčné bývanie navrhol s vidinou toho, že ľudia nebudú tráviť svoj voľný čas len za zatvorenými dverami, ale si budú užívať veľkorysé spoločné priestory či neďalekú prírodu. Musíme znova objaviť čaro spoločného poloverejného priestoru, hovorí.

 

Inšpirované fungujúcimi projektami

Výstavba Malých Krasňan sa začala v lete 2015. Spoločnosť Lucron Group už skolaudovala prvý dom s 87 bytmi. V pláne je šesť bytových domov s celkovým počtom 503 bytov a apartmánov, 583 garážovými parkovacími miestami a ďalšími 88 stojiskami na povrchu. Rozostavané sú ďalšie tri objekty, ktoré by mali byť dokončené tento rok. Začína sa aj výstavba dvojice domov najbližšie pri Račianskej ulici.

Rezidenčný projekt Malé Krasňany našiel inšpiráciu v neokázalých, dobre premyslených a fungujúcich projektoch v Nemecku, Rakúsku, či Švajčiarsku. S pojmom rezidenčné bývanie sa spája kvalitné bývanie v novopostavenom obytnom súbore, ktoré ponúka obyvateľom parkovanie suchou nohou, upravenú zeleň s detským ihriskom a základnú vybavenosť v bezprostrednom okolí.

Mk_ihrisko.jpg
Malé Krasňany LUCRON DEVELOPMENTFoto: www.imgur.com

Príroda za dverami

Dôraz sa od začiatku kládol na kvalitu samotných bytov, vhodnú veľkosť, logiku ich dispozícií, zariaditeľnosť a prevádzkové väzby. Rovnakú pozornosť venovali architekti spoločným priestorom v domoch, použitým materiálom, krajinnej architektúre a riešeniu dopravného napojenia.

Veľkým benefitom Malých Krasňan je blízkosť Malých Karpát a príroda na skok, a zároveň v skvelej dostupnosti mestského centra na bicykli, električkou, či autom.

Dôležitý je priestor medzi bytovými domami, ktorý je plný zelene, určený na hranie pre deti a na voľnočasové aktivity obyvateľov. V areáli vznikne detské ihrisko a multifunkčné športovisko. Súčasťou komplexu má byť aj domový retail s predajňou potravín, kaviareň, aj škôlka. Celý projekt má byť hotový v lete budúceho roku.

Mk_vnutroblok.jpg
Malé Krasňany LUCRON DEVELOPMENTFoto: www.imgur.com

Všetko pre dobré susedské vzťahy

Investor už v areáli vybudoval ulicu s chodníkom, cyklocestou a protihlukovou stenou, ktorá projekt oddeľuje od vozovne dopravného podniku. Dopravnú situáciu zjednoduší aj nová svetelná križovatka na Račianskej ulici.

Veľkomesto ako celok je síce anonymné, ale v rámci domu aj obytného rajónu by sme mali udržiavať sociálny kontakt, myslí si architekt Malých Krasňan, J. Šujan. Preto tu vytvoril kvalitné a inšpiratívne miesto pre život, kde by si predovšetkým mladé rodiny vytvorili pozitívny vzťah nielen k vlastnému bytu, ale aj jeho okoliu. Aby svoj čas trávili aj na ihrisku s deťmi, v komunitnej záhradke, či na výlete v lesoparku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies