Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dscf1595 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Vonkajšie rolety a ich výhody

Vonkajšia roleta je ďalšou možnosťou vonkajšieho tienenia hneď po  vonkajších žalúziách . ..

Vonkajšie rolety sú umiestnené z vonkajšej strany budov, domov a sú charakteristické závesom z profilovaných lamiel, ktoré sa pohybujú vo vodiacich lištách a pri jej vytiahnutí sa schovajú do schránky (boxu).

Regulovať intenzitu slnečného žiarenia možno postupným spúšťaním roliet, kedy medzi lamelami vznikne pootvorená škára.

North perth retractables.jpeg

Bezpečnosť aj zvuková izolácia

Vonkajšia roleta sa od ostatných produktov tienenia líši tým, že je bezpečnostná, vyrába sa totiž z extrudovanej lamely. Vonkajšia roleta plní okrem zatienenia aj ďalšie funkcie a to: tepelnú izoláciu, zvukovú izoláciu, zvýšenie pocitu súkromia a v neposlednom rade funkciu estetickú. Prednosťou vonkajšej rolety je predovšetkým termoregulačný a ochranný prvok.

Vonkajšie rolety patria k produktom v tieniacej technike s najväčšou účinnosťou ako v letnom, tak v zimnom období. A sú vhodné tam, kde chceme dosiahnuť čo možno najväčšie energetické úspory pre náš dom alebo budovy. Môžete ich namontovať nielen na novostavby, ale aj dodatočne na už hotový dom. Veľkosť schránky (boxu) je závislá na celkovej výške rolety.

Outdoor shutters.jpg

Manuálne aj automatické ovládanie

Dscf1595 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Vzhľadom k tomu, že sú rolety z hľadiska konštrukcie robustnejšie, je vhodné zvoliť automatické ovládanie, ktoré je komfortnejšie a zbaví vás fyzickej námahy – diaľkovým ovládačom môžete ovládať jednu roletu alebo viac roliet zároveň. V dnešnej dobe aj do vonkajších sa dávajú motory, ktoré je možné využiť s mobilnou aplikáciou či načasovať ich vyťahovanie a sťahovanie.
Ďalšou možnosťou je samozrejme manuálne ovládanie a to na šnúru alebo popruh. Pri tomto ovládaní je potreba rozmyslieť, kadiaľ šnúra či popruh povedie.

Prednosti a výhody:

Vysoký stupeň zatienenia a znižovanie hladiny okolitého hluku z vonku
Termoregulačný a bezpečnostné efekt
Hliníkové lamely plnené PUR penou alebo plastové lamely
Maximálna garantovaná plocha 8,5 m 2

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.