Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00.png
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
3. septembra 2019 Záhrada od Diskusia()
reklama:
reklama:

Vzal krompáč a začal kopať. Na svojej záhrade urobil tri diery, do ktorých hodil staré pneumatiky. Susedia si mysleli, že ich chce iba zakopať. Keď po pár dňoch videli čo vytvoril, boli v šoku

Svoju záhradu možno zvelebiť rôznymi spôsobmi. Mnoho ľudí by určite neverilo, že k tomu možno použiť napríklad staré pneumatiky. Vec, ktorá je pre každého odpad môže ukázať zaujímavé možnosti využitia. Ak tomu neveríte, dokážeme vás ihneď presvedčiť o opaku. Načo taká stará pneumatika poslúži? K tvorbe záhradného jazierka.

Zožeňte tri pneumatiky a vykopte zodpovedajúce diery

01.png
Foto: www.imgur.com

Najprv je potrebné zohnať si tri, najlepšie rôzne veľké pneumatiky. Odporúča sa využiť skôr tie väčšie, nie klasické z osobných vozidiel. Potom sa môžete pustiť do kopania dier. Tie by mali zodpovedať veľkosti daných pneumatík. Ak máme byť konkrétny, tak by samozrejme mali byť o niečo väčší. Keď máte vykopaná, môžete pokračovať ďalej.

Vyrovnajte dno dier

Teraz je potrebné vyrovnať dno všetkých troch dier. Na to použite preosiaty piesok. Je potrebné zbaviť ho všetkých veľkých kameňov, ktoré by mohli v budúcnosti spôsobiť nemalé problémy. Piesok nasypte na dno a pomocou vodováhy ho uhlaďte do roviny. Až v tej chvíli môžete do danej jamy vložiť jednotlivé pneumatiky, ktoré by mali byť len pár centimetrov pod povrchom zeme.

02.png
Foto: www.imgur.com

Odrežte bok pneumatiky a použite fóliu

Teraz nastáva ďalší dôležitý krok, ktorý je spojený s tým, že je potrebné z pneumatiky odrezať jej bočnú časť. Je možné použiť buď elektrické nástroje, alebo klasický ale veľa ostrý nôž. Výsledok skontrolujte a dajte pozor na to, aby rez bol rovný a rovnomerný. V tú chvíľu zakryte danú plochu pevnú fóliou. Tá by mala kopírovať tvar samotnej pneumatiky a jamy. Daný presah umiestnite za lem pneumatiky medzi zeminu. Aby fólie držala, použite štrk alebo iné kamene, čím ju okolo pneumatiky upevníte.

03.png
Foto: www.imgur.com

Naplňte vodou a počkajte

Teraz je potrebné fóliu naplniť vodou. A to u všetkých troch pneumatík. Následne počkajte najlepšie po dobu 1 – 2 dni. Prečo? Budete môcť pozorovať, či voda Nekuda neuniká. Tu niekde nie je trhlina a voda sa nestráca. Keď bude voda miznúť, je potrebné nájsť konkrétny problém a ten opraviť. Keď je všetko v poriadku, zostáva už len posledný krok.

04.png
Foto: www.imgur.com

Ozdobte okolia a máte krásne záhradné jazierko

Čo je tým posledným krokom? Je to samozrejme vaša snaha zapracovať na maximálne možné estetike. Tým chceme povedať, už starí len vylepšiť okolia a záhradné jazierko je hotové. Čo bude potrebné primárne? Rozhodne by to mali byť kamene rôznych veľkostí. Ďalej je vhodné použiť rôzne rastliny, či už klasické, alebo vodné. Pomocou môže tiež piesok, štrk, rôzne dekorácie a mnoho ďalšieho. V tomto sa možnostiam medze rozhodne nekladú a je len na vás samotných, ako svoju záhradku zvelebíte. Kto by čakal, že zo starých pneumatík dokážete urobiť také umelecké dielo?

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies