Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00 2.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
29. marca 2019 Záhrada od Diskusia()
reklama:
reklama:

Vzala som 1 banán a 1 vajce a nechala som ich pod hlinou, teraz odhalím tajomstvo toho, čo sa stalo, 100% to budete tiež chcieť vyskúšať (VIDEO)

Zmiešajte jeden banán spoločne s vajcom … mohlo by sa zdať, že sa jedná o začiatok nejakého receptu, napríklad na prípravu banánových lievancov. Ale nenechajte sa zmiasť, tentoraz tieto dve suroviny použijeme v záhrade. A to jednoducho tak, že ich zakopeme do pôdy. Prečo? Čo sa stane? Nechajte sa prekvapiť …

Základy záhradníčenia

Ak to veľmi zjednodušíme, dá sa povedať, že základom zahradničenia je vykopať dieru, zasadiť semienko a zalievať a čakať, čo z neho vyrastie. K tomu všetkému je potreba veľa trpezlivosti a veľa ďalších vecí. Typickým príkladom je aj hnojenie. Pôda, ktorá obsahuje dostatok živín, dokáže poskytnúť vaším rastlinám dostatok potrebných látok, ktoré k svojmu rastu potrebuje.

Organické hnojivá

V podstate existujú dva druhy hnojív – organické a chemické hnojivá. Chemické hnojivá môžu mať negatívny vplyv na životné prostredie, zasahujú do spodných vôd, ktoré znečisťujú a môžu nepriaznivo kontaminovať pestovanú zeleninu. Organické hnojivá sú pravým opakom chemických hnojív. Ich veľkou nevýhodou ale môže byť ich vyššia cena.

Už nemusíte do záhradného centra

Hnojivá sa skladajú z troch látok, ktoré sú vzájomne vyvážené – zo síry, dusíka a draslíka. Ak dodáte do pôdy vyvážené množstvo týchto živín, dosiahnete potrebného množstva živín. Ak viete, že vaša pôda neobsahuje dostatočné množstvo živín a potrebujete hnojenie, nemusíte už pre hnojivá do záhradného centra. Stačí vám návšteva supermarketu.

Ako funguje banán s vajcom?

Vajcia ani banán neobsahujú žiadne chemické látky. Neohrozujú teda zdravie budúcich rastlín, ktoré v pôde budete pestovať. Obsahujú ale skvelé vyváženie troch základných látok potrebných pre hnojivá, ktoré sme si vymenovali vyššie. Síra, dusík aj draslík sú obsiahnuté v surovom vajci a banáne, takže ak chcete zúrodniť určitú časť svojej pôdy, stačí, keď tieto dve suroviny zakopete na určitom mieste v záhrade.

Postup zapracovanie do pôdy

Vezmite si banán a vajcia. Na záhrade vykopte dieru tak, kde chcete do svojej pôdy dodať živiny. Diera by mala byť hlboká tak 30 cm a široká len tak, aby sa vám do nej vošiel banán s vajcom. Ani jednu zo surovín nelúpeme, nerozklepáváme a nijako neupravujeme. Jednoducho vezmite banán aj v šupke a vložte ho do diery. Potom vezmite surové vajcia a aj so škrupinou je vcelku vložte do diery vedľa banánu. To je všetko.

Pridajte vybranú rastlinu

Než dieru zahrabať, pridajte k nej vybranú rastlinu, ktorú chcete pestovať – ​​napríklad sadeničku paradajok. Dieru spolu s rastlinou zakopte a čakajte, čo sa stane. Pre porovnanie si môžete kúsok ďalej zasadiť rovnakú rastlinu. Tak s postupom času zistíte, aké výhody ste zakopaním banánu a vajcia získali.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies