Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fb 31.jpg
20. septembra 2020 Správy od Diskusia()
reklama:
reklama:

Zlé manželstvo je pre dieťa škodlivejšie ako rozvod. Mnoho detí by mohlo mať lepší život, ale nemá.

Rozvod nikdy nie je pre nikoho príjemný. Hoci ale veľmi bolí, je niekedy lepším riešením, než zostávať v nefunkčnom vzťahu, kde sa obaja partneri navzájom prakticky nenávidia a neštítia sa  nehanebnosti a manipulácie. Najmä ak v takomto prostredí žije dieťa, môže si z nefunkčného vzťahu svojich rodičov odniesť dlhú radu psychických problémov, s ktorými sa vo svojej dospelosti bude potýkať.

Ak rodičia zvládnu porozvodovú situáciu s pokojom a správnym postojom, môže byť pre dieťa táto situácia oveľa menej škodlivá, ako dlhodobý pobyt medzi znepriatelenými partnermi, ktorí na sebe už dávno nevidia nič dobré. Deti sú veľmi chápavé a citlivé bytosti a aj keď sú malé, nefunkčné partnerstvá rodičov ich nesmierne trápia a psychicky ich poškodzujú.

Dieťa hádajících sa rodičov nemá odkiaľ získať vzorce správania

Negatívne emócie v okolitom prostredí sa veľmi ľahko prenášajú na dieťa, ktoré, ak takto trpia pravidelne, kvôli tomu žijú v neustálej neistote. Ak dieťa nepozná dôvod konfliktov, môže to viesť k sebaobviňovaniu a neskôr k nízkemu sebavedomiu. Okrem toho navyše dieťa, ktorého rodičia sa k sebe neustále správajú s neúctou a bez dôrazu na slušné správanie, nemá odkiaľ dieťa čerpať správne životné vzorce správania a samo bude len ťažko budovať svoje vlastné vzťahy, v ktorých potom bude mať tendenciu opakovať správanie svojich rodičov.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.