Bývate v Petržalke a maté psa? Potom dostane základný výcvik úplne zadarmo

Psi park výbeh
petrzalka.sk

Už rok je v plnej prevádzke prvý oplotený výbeh s cvičiskom pre psov. Výbeh na Wolkrovej ulici si získal svojich stálych i občasných priaznivcov. V spolupráci so spoločnosťou Doggie sa tam koná bezplatný základný výcvik pre petržalských psov.

Bezplatný výcvik je určený pre psovodov, ktorí majú psa riadne prihláseného v mestskej časti a psík má všetky povinné očkovania. Kvôli obmedzenej kapacite parku poskytuje spoločnosť Doggie tento výcvik iba pre 50 psovodov naraz.

Výcvik sa koná raz mesačne. So sebou si treba priniesť psiu známku pridelenú mestskou časťou Petržalka, očkovací preukaz, pevný obojok, vôdzku dlhú 1,5 – 2,5 metra, maškrty pre psíka. Rolku 250 kusov vreciek na psie exkrementy dostane každý účastník výcviku ako bonus od petržalskej samosprávy.

„Na výcviku sa so psom naučíte úplné základy. Je to takzvané trio psíčkara, čiže privolanie psa, chôdza na vôdzke a zakazujúci povel. Okrem toho ako bonus sa naučíte pracovať s očným kontaktom,“ opisuje ciele výcviku hlavný inštruktor výcvikovej školy Juraj Ferko.

Ako dodal, „podľa počtu účastníkov prebieha výcvik buď na cvičisku, alebo v celom areáli parku, ktorý je v takomto prípade na dve hodiny uzavretý pre verejnosť“.

Najbližšie termíny výcviku sú 2. novembra a 7. decembra vždy o 17. hodine. Elektronická prihláška na výcvik je na stránke: http://psiparkpetrzalka.sk/.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk