Čaká nás štedrý víkend, v Bratislavskom regióne sa chystá viac ako 30 mikulášskych podujatí

Mikuláš, Vianoce
Bratislava Region Tourism

Či už ste tento rok poslúchali, alebo nie, na Mikuláša natrafíte v týchto dňoch úplne všade. Hlavné mesto a okolité obce si pre svojich obyvateľov pripravili mimoriadne bohatú nádielku vyše troch desiatok sprievodných podujatí na oslavu jedného z najpopulárnejších svätcov.

Na svätého Mikuláša sa budú celý víkend zabávať malí aj veľkí na námestiach a v parkoch mestských častí Bratislavy, ale aj v okolitom regióne. Špeciálneho Mikuláša na ľade zažijete v areáli Zimného štadióna Ondreja Nepelu, ale aj v Dúbravke. V Lozorne privítajú tento sviatok maľovaním do piesku a rozprávkovú atmosféru sľubuje vtipné stretnutie Mikuláša s Mikulášom – prítomnosti s minulosťou na Hrade Červený Kameň.

K sviatočnej nálade prispejú práve štartujúce Vianoce v múzeu v Pezinku alebo stále trvajúce Vianočné trhy pod Pyramídou v Bratislave.

„Župná jeseň nám stále pokračuje, a preto tento víkend pozývam všetkých napríklad na tradičné ľudovo-umelecké trhy ako súčasť Adventu v Malackách. Ďalej tu máme súťaž vo varení kapustnice v Sološnici či Ompitálsky jarmok remesiel a ručných prác v Doľanoch. Alebo príďte v rámci Ružinovskej zimy spoločne rozsvietiť druhú adventnú sviecu a privítajte Mikuláša a Vianoce tak, ako sa patrí,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

plagát mikulášskych podujatí

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk