Čakajú nás slnečné dni s teplotami nad 10 stupňov, takéto počasie hlási SHMÚ pre Bratislavu

teplo, slnko,
ilustračné: pixabay.com

Zdá sa, že zimné počasie si v nadchádzajúce dni dá prestávku. Vyplýva to z predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu, ktorý predpokladá, že v Bratislave a okolí bude počas najbližších dní slnečno a teploty sa vyšplhajú nad 10 stupňov Celzia.

Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav, na príjemné slnečné počasie sa môžeme tešiť už v závere pracovného týždňa. Na piatok 15. februára 2019 hlásia slovenskí meteorológovia jasnú oblohu. Nočná teplota sa udrží tesne nad bodom mrazu a ortuť teplomera bude ukazovať 1 stupeň Celzia nad nulou. Počas dňa sa však oteplí o niekoľko stupňov a denná teplota vzduchu by v Bratislave a okolí mala dosahovať 11 stupňov Celzia. Slnečný deň doplní severný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 3 m/s.

Počas víkendu môžeme očakávať podobné počasie. Na sobotu 16. februára 2019 hlási SHMÚ opäť jasnú oblohu. Nočná teplota oproti predchádzajúcemu dňu o čosi klesne a zastaví sa na rovnej nule. Cez deň sa však oteplí a ortuť teplomera sa vyšplhá až na príjemných 12 stupňov Celzia nad bodom mrazu. Slnečný deň bude sprevádzať veľmi mierny vietor východných smerov, ktorý zaveje rýchlosťou 1 m/s.

Na nedeľu 17. februára 2019 hlásia slovenskí meterológovia rovnako jasno. V noci sa však treba pripraviť na to, že bude mrznúť, avšak teplota klesne len mierne pod bod mrazu. Ortuť teplomera by mala ukazovať -1 stupeň Celzia. Cez deň sa budú teploty pohybovať okolo 10 stupňov Celzia. Fúkať bude veľmi mierny juhovýchodný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne hodnotu 1 m/s.

Nový pracovný týždeň nás priváta s mrakmi. Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav, podľa predpokladu bude v pondelok 18. februára 2019 v Bratislave a okolí oblačno. Nočná teplota sa udrží na bode mrazu a ortuť teplomera bude ukazovať rovnú nulu. Cez deň sa oteplí a teploty sa opätovne vyšplhajú nad desiatku, ako uvádza SHMÚ, malo by byť 11 stupňov Celzia. Oblačný deň doplní juhovýchodný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 2 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk