Čarovný svet rozprávok ponúka TOTO! galéria. Autormi obrázkov sú 12 slovenskí ilustrátori

ilustrácie
ilustračné: SITA

Snový svet rozprávok, príbehov, farieb a fantázie približuje oddnes galéria venovaná výlučne umeniu ilustrácie, TOTO! galéria.

Galéria sídliaca na Moskovskej ulici v Starom Meste prináša na výstave TOTO! sú Vianoce obrázky od dvanástich slovenských ilustrátorov: Jozefa Cesnaka, Roberta Bruna, Martina Kellenbergera, Jany Kiselovej-Sitekovej, Petra Kľúčika, Miloša Koptáka, Martiny Matlovičovej, Vladimíra Krála, Kataríny Slaninkovej, Teodora Schnitzera, Františka Šestáka a Bystríka Vanča.

Ich tvorbu spája poctivá, precízna ilustrácia a v čase jej vzniku i novátorské spôsoby. Autori majú spoločné aj to, „že ich tvorbu ocenili na množstve slovenských aj medzinárodných podujatí či ilustrátorských súťaží“, avizuje galéria na svojom facebookovom profile – TOTO kultúrne ihrisko.

Na výstave ponúkne príbehy maľované na papieri temperou či tušom, vryté do kovovej platne, vytvorené štetcom tenkým ako vlásočnica, vyškriabané, vybodkované pentelkou a aj natiahnuté na drevo.

Výstava TOTO! sú Vianoce bude otvorená do 29. januára budúceho roka. Galéria je otvorená v utorok a v stredu od 15. do 19. hodiny a vo štvrtok od 9.00 do 12.30 hod. a od 13.30 do 16.00 hod., alebo po predchádzajúcej telefonickej dohode. Viac o galérii možno nájsť aj na jej webstránke http://www.totojegaleria.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk