Časť areálu Ekoiuventy by mohli sprevádzkovať tento rok, konali by sa tam kultúrne akcie

Kontrolný deň v Ekoiuvente
ilustračné: SITA

Obnovený areál Ekoiuventy na Búdkovej ulici v Bratislave, okrem bazéna, by mohol byť ľuďom k dispozícii ešte v tomto roku. Tvrdí to minister školstva Peter Plavčan.

Viem si predstaviť, že by tu mohli počas leta bývať kultúrne akcie,“ povedal po obhliadke areálu Ekoiuventy s tým, že bazén by mohli Bratislavčania využívať na budúci rok. Úpravy podľa ministra treba urobiť aj v budove Ekoiuventy. Koľko bude obnova celého areálu stáť, ukáže finančná analýza. „Celý areál by mohli ľudia využívať na budúci rok v lete,“ podotkol minister školstva.

ŠKOLSTVO: Kontrolný deň v Ekoiuvente
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan (v strede) v areáli Ekoiuventy počas kontrolného dňa. Foto: SITA

Čo sa týka prevádzky areálu aj právnych aspektov prístupu do areálu, to chce ministerstvo riešiť priebežne. „Pripravujeme finančnú analýzu, opravu bazéna by sme financovali my. Rekonštrukčné práce by sa mohli začať súčasne s údržbou areálu už v krátkom čase,“ hovorí minister Plavčan s tým, že existuje niekoľko možností, kto by mal bazén prevádzkovať. „Najreálnejšie je, že by to mohlo byť ministerstvo školstva,“ informoval.

ŠKOLSTVO: Kontrolný deň v Ekoiuvente
Pohľad na areál Ekoiuventy. Foto: SITA

Na obhliadku areálu Ekoiuventy prišli s ministrom aj členovia Občianskeho združenia (OZ) Hrad – Slavín, ktorí o záchranu tohto areálu bojujú. Predsedníčka OZ Sabina Barborjak pred médiami ministerstvu poďakovala za to, že po výmene vedenia s nimi začali komunikovať. „Veríme, že sa podarí tento areál uviesť do prevádzky. Bazén je v zlom stave a vznikol za ním aj zosuv pôdy,“ pripomenula. Zástupkyňa staromestského starostu Jana Španková pred novinármi spomenula, že mestská časť Bratislava – Staré Mesto vždy deklarovala, že je ochotná pri obnove tohto areálu pomôcť. „Teraz čakáme, aké budú stanoviská z ministerstva školstva,“ povedala Španková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk