Čatlošova vila s kúpaliskom na Železnej studienke stále nie je predaná, kupujúci dostane zľavu

Čatlošova vila
Foto: nehnutelnosti.sk, Dupos

Momentálne sa pripravuje 2. kolo aukcie bratislavskej nehnuteľnosti. Dražia sa okolité pozemky, niekoľko budov, areál kúpaliska či vodojem.

V máji sa objavil na realitnom portáli inzerát, ktorý ponúkal na predaj bývalé honosné sanatórium na Železnej studienke. Znalecký posudok stanovil jej cenu na 6 miliónov eur.

Hoci uplynulo od pridania ponuky niekoľko mesiacov, nehnuteľnosť stále nemá nového majiteľa. Dražba pokračuje 2. kolom, ktoré bolo stanovené na stredu 7. septembra.

Pozemky či vodný tok

Cena za Čatlošovu vilu sa zredukovala – predávajú ju za 3 milióny eur a kupujúci dostane zľavu vo výške 50 percent. Dražobná zábezpeka sa pohybuje vo výške 40-tisíc eur.

Okrem samotnej vily sa dražia pozemky s rozlohou 68,546 metrov štvorcových, budova vodoliečby, budova vrátnice, vodojem, regulačná stanica plynu, garáže a dielne, parkovisko pri budove, areál kúpaliska s kamenným mostom ponad vodný tok Vydrice či objekt pri bazénoch.

Pamiatko chránený objekt

K areálu sa dá pohodlne dostať MHD, zastávka je neďaleko vstupu. Celý areál je oplotený a dá sa tam dostať z ulice Cesty Mládeže. Priamo v areáli sa nachádza vodný tok Vydrice, v ktorom žije Rak Riavový. Nájdete tam aj prístupové cesty a chodníky spojenia medzi kúpaliskom a budovou vily.

Čatlošova vila začala poskytovať služby v roku 1942, bola sanatórium a doliečovacie zariadenie. V roku 1990 bola stavba vyhlásená Pamiatkovým úradom SR za pamiatko chránený objekt.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk