Čelili obžalobe z vraždy mafiánskeho bossa na parkovisku hotela na Bajkalskej, súd ich oslobodil

Sud oslobodenie rozsudok putá obvinenie
Foto: ilustračné, GettyImages

Vražda sa stala na parkovisku hotela na Bajkalskej ulici v Bratislave. Sýkoru páchatelia popravili samopalmi.

Prvostupňový súd v stredu 29. marca oslobodil spod obžaloby obžalovaných mužov z vraždy niekdajšieho mafiánskeho bossa Miroslava Sýkoru. Prokurátor podal po vynesení oslobodzujúceho rozsudku sťažnosť. Bude o nej rozhodovať krajský súd. Informoval o tom portál noviny.sk.

Z vraždy, ktorá sa stala v roku 1997 polícia obvinila nitrianskeho podnikateľa Ľuboša Ferusa, ktorý je považovaný za bývalého bossa nitrianskeho podsvetia. Okrem neho sú obžalovaní aj Marek Ľupták, Richard Benčič, prezývaný Kofola, a Milan Majtán. Vražda sa stala na parkovisku hotela na Bajkalskej ulici v Bratislave. Sýkoru páchatelia popravili samopalmi.

Stanovisko k rozhodnutiu súdu oslobodiť obžalovaných v prípade vraždy Sýkoru pre TV JOJ poskytla obhajkyňa obžalovaného Ľuboša Ferusa, Júlia Vestenická: „Ja, ako obhajca, vítam toto rozhodnutie súdu. Čo ma teší o to viac, že k tomu rozsudku došlo po takej dlhej dobe. Môj klient od začiatku tvrdil a tvrdí, že vražda Miroslava Sýkoru a vražda Čongrády boli vytvárané tzv. „cez kopirák“, pričom obidve voči jeho osobe boli konštruované rovnakými osobami.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk