Celkové opravy na ceste II/503 v úseku zo Senca do Pezinka dokončia v priebehu mája

Senec vinicne pezinok cesta.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Mimoúrovňovú križovatku v Pezinku dokončia do 5. mája. Križovatka ciest na odbočke na Pezinskú babu je súčasťou poslednej šiestej etapy opravy cesty druhej triedy 503 v úseku zo Senca cez Viničné do Pezinka.

Celkové náklady na opravu cesty sú 7,2 milióna eur, ktoré ako dotáciu poskytlo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

Práce na šiestej etape sa začali 24. apríla a súvisia s obnovou krytu vozovky. Rozdelili ich na viacero samostatných etáp, a to predovšetkým z dôvodu, aby bola zachovaná prejazdnosť vo všetkých smeroch mimoúrovňovej križovatky. „Rekonštrukcia tejto cesty bola spustená minulý rok v septembri. Postupne sú realizované jednotlivé etapy. Robíme všetko pre to, aby bola cesta opravená, vynovená v stanovenom termíne a prispela ku kvalitnejšej doprave,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Na ceste v úseku Senec – Viničné – Pezinok postupne pribudne trvalé dopravné značenie, ktoré je poslednou úpravou spojenou s opravou cesty. Súčasťou má byť aj zriadenie dočasnej svetelnej signalizácie v mieste čerpacej stanice Slovnaft v úseku diaľnice D1 – mesto Senec. Celkové práce spojené s opravou úseku cesty 503 ukončia v priebehu mája.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk