Celoplošné testovanie v Bratislave bude prebiehať aj na netradičných miestach - vo vozidlách MHD

Autobus mhd bratislava.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Interiér vozidiel bude slúžiť testovaciemu tímu, verejnosť absolvuje testy v exteriéri pri vozidle.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) poskytne na testovanie v hlavnom meste 50 vozidiel mestskej hromadnej dopravy (MHD). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová.

Počas víkendu 23. – 24. januára sa ľudia môžu otestovať v nových mobilných odberových miestach (MOM), ktoré vzniknú vďaka autobusom, trolejbusom a električkám,” uviedla hovorkyňa a dodala, že priebeh testovania zastrešuje magistrát Bratislavy v spolupráci s mestskými časťami.

Potrebné objednanie

Na týchto odberových miestach sa bude testovať v sobotu a v nedeľu od 8:00 do 18:00 s prestávkou od 12:00 do 13:00 a je potrené sa na testovanie v nich objednať prostredníctvom formulára tu.

Interiér vozidiel bude slúžiť výlučne testovaciemu tímu, verejnosť absolvuje testy v exteriéri pri vozidle MHD,” doplnila hovorkyňa.

Električky, trolejbusy aj autobusy

Z 50 vozidiel bratislavskej MHD budú prevažnú väčšinu tvoriť kĺbové autobusy. „Po 12 ich bude v najväčších mestských častiach – v Ružinove a v Petržalke, osem kĺbových autobusov bude slúžiť ako odberové miesta na letisku Milana Rastislava Štefánika,” vysvetlila hovorkyňa.

DPB poskytne na testovanie aj štyri trolejbusy (dva na Čiližskej a dva pri Cintoríne Vrakuňa) a dve električky, ktoré budú pristavené pri historickej budove SND.

Príprava a dezinfekcia

Pracovníci DPB budú už od piatkového večera inštalovať do vozidiel materiál potrebný na testovanie a administratívu, takmer všetky vybrané dopravné prostriedky MHD tak budú dokonalo pripravené a vybavené už v piatok v noci,” doplnila hovorkyňa.

Autobusy, trolejbusy aj električky sa ešte v nedeľu večer vrátia do vozovní, kde budú v nočných hodinách dôsledne dezinfikované, aby boli v pondelok ráno pripravené zaradiť sa do premávky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk