Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: [email protected]
Cyrilometodské oslavy
SITA
5. júla 2017 Podujatia a kultúra od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Celoslovenské oslavy výročia príchodu Cyrila a Metoda sa konajú na hrade Devín

Celoslovenské oslavy 1 154. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy sa uskutočnia od 16.30 hod. na hrade Devín. Oslavy pod záštitou predsedu vlády Roberta Fica budú mať oficiálny štátnoreprezentačný a kultúrno-spoločenský charakter.

Zúčastnia sa na nich predstavitelia vlády, národnej rady, cirkví, aj zástupcovia samosprávy. Predpokladá sa aj účasť zástupcov diplomatických zborov na Slovensku a ďalších významných verejných činiteľov a osobností kultúrneho a spoločenského života.

V kultúrnom programe v areáli hradu Devín, významného sídla Veľkomoravskej ríše, kam v roku 863 na pozvanie kniežaťa Rastislava prišli vierozvestcovia, vystúpi tanečný a spevácky zbor Umeleckého súboru Lúčnica, recitátorka Ida Rapaičová a herec Jozef Šimonovič. Vstup verejnosti na cyrilometodské celoslovenské oslavy na Devíne je voľný.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...